Bizarní sexuální studie – G.cz
Vyhledávání

Bizarní sexuální studie

Vědci po celém světe z našich daní dostávají granty, aby mohli bádat i o sexu. Když už je platíme, tady je pár podivuhodných výsledků jejich práce.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 3.6.2014, 20:51

ORGASMUS A NOHY V TEPLE

ponozky Vědci z univerzity v nizozemském Groningenu zavírali souložící dvojice do skeneru magnetické rezonance. Chtěli zjistit, které části mozku se při orgasmu zapojují a které se vypínají. Přineslo to dvě zásadní zjištění. Za prvé: skenerem se dá přesně odhalit, jestli žena orgasmus předstírá, nebo ho opravdu prožije. Při skutečném orgasmu doslova ztrácí vědomí a deaktivují se centra odpovědná za strach. Za druhé: pokud měly ženy nohy v teple, místo 50 % jich orgasmu dosáhlo až 80 %. Teplé nohy totiž zřejmě zvyšují podvědomý pocit bezpečí, díky čemuž se příslušná centra ženského mozku snáze "vypnou". Takže mějte doma v posteli vždy po ruce (po noze) ponožky.

OPICE  RÁDY PORNO

sexop Při výzkumu sociálních interakcí v tlupě makaků to náhodou zjistili vědci z Dukeovy univerzity v americkém Durhamu. Nafilmovali jednotlivé členy tlupy, závěry pak přehrávali opičákům a sledovali jejich reakce. Ukázalo se, že se samci mnohem déle dívají na samice, které do kamery nastavily rudé zadky (u opic toto zbarvení značí ovulaci, a tedy plodnost). Vědci proto nafilmovali pářící se opice. Potvrdilo se, že pohled na ně je pro samce přitažlivější ještě mnohem víc. „Vizuální stimulace erotikou vyvolává neurofyziologickou libost, která je společná všem primátům - tedy jak makakům, tak lidem," zní závěr studie.

SEXY MOZEK

turkey heads 2010 strut 004 Krůta má šíleně rudou hlavu. Odborníci na drůbež vědí, že jde o důležitý pohlavní znak. Krocani krůtám neciví na kozy a na zadky, ale na "zmalované" krůtí ksichty. V roce 1965 na univerzitě v americké Pensylvánii proběhl pokus, jehož cílem bylo zjistit, zda se krocani zaměřují právě jen na ten jeden znak. Nebo jsou schopni samici vnímat jako celek? Vědci vyrobili model krůty, na který "připouštěli" nadrženého krocana. Po každém páření z modelu něco ubrali. Křídla, ocas, nohy... Nakonec zbyla jen rudě zbarvená hlava na tyčce. A krocan se chtěl pářit dál! Kdyby z naší holky zbyly jen kozy a zadek, psali byste jí dál své zamilované sms?

CHTIVÝ DELFÍN

del Americký výzkumník John C. Lilly se v 60. letech minulého století zabýval inteligencí a sociálním chováním delfínů. Podaří se je naučit komunikovat s lidmi? Lilly to zkoušel na delfínu Peterovi, kterého izoloval od ostatních. Starala se o něj studentka Margaret Hope, která měla prověřit jeho lingvistickou kapacitu. Stejně jako v Big Brother se celý pokus natáčel. A stejně jako v Big Brother se Peter do Margaret zamiloval. Nejdřív jí jen nosil dárky v podobě ryb, ale pak se začal chovat úplně stejně jako vy ve vztahu. Dožadoval se její sexuální pozornosti. Lilly chtěl zjistit, jak se to bude vyvíjet. Margaret se proto uvolila stimulovat Peterův penis rukama - prý jen v rámci pokusu, aby se za odměnu lip učil. Cvičený delfín je dobrý kamarád, ale představte si, že je s ním nevěrná vaše holka.

ZADNÍ OBČANKA

opicizadek Opičáci stejně jako muži milují zadky. Ale jak moc jsou pro ně důležité? To se pokusil prověřit další experiment. V Yerkesově centru pro výzkum primátů v americké Atlantě vyfotili zadky šesti šimpanzů a následně jim je promítali. Chytří primáti dostali za úkol mačkat tlačítka, kterým zadky přiřazovali jednotlivým členům tlupy. Ani jednou se nespletli. Pašáci. Pro opice je tedy tvar a velikost zadku něco jako pro policajty občanka.

NEUKLÍZEJTE, NEBO NEBUDE NIC!

uklid Ale už dost zvířat. Luxujete, utíráte prach, perete prádlo, vaříte a žehlíte? Tak to asi moc sexu nemáte. Vědci z univerzity ve Washingtonu totiž zjistili, že intenzita pohlavního života je přímo úměrná stupni zachování tradičních genderových rolí. Mezi 4500 heterosexuálními páry provedli dotazníkové šetření, ve kterém se ptali na měsíční frekvenci sexu a na to, jak moc se muž zapojuje do "ženských prací". „Páry, kde si obě pohlaví zachovají tradiční dělení, mají 1,6x víc pohlavních styků," řekla socioložka Julie Brines.

OČKOVANÍ LÍBÁNÍM

libani Evoluční teorie praví, že vše, co děláme, má nějaký hlubší význam pro přežití nás a našich potomků. Jinak bychom na to totiž neplýtvali energií, která je v přírodě velmi vzácná (respektive byla, než se objevilo Big McMenu). Smysl má i tak pošetilá činnost, jako když strčíte přítelkyni jazyk do pusy, abyste ochutnali její sliny a vyměnili si s ní ústní bakterie. Původní vysvětlení líbání bylo, že si tak navzájem prověřujeme imunitní systém. Aby byli potomci zdraví, musejí ho rodiče mít co nejodlišnější. Vědci z univerzity v britském Leedsu teď ale přišli s teorií, podle které je smyslem líbání výměna cytomegaloviru. Pokud se jím žena nakazí v těhotenství, pravděpodobně potratí. Když ji "naočkujete" líbáním, prodělá nákazu předem a dítě přežije.

PROČ MAJÍ ŽENY TAK VELKÁ PRSA?

prsaopice Že je mají, už asi víte. Ale proč je nemají samice žádného jiného živočišného druhu včetně opic? Tradiční vysvětlení říká, že smyslem existence bujné ženské hrudi je lákat muže na nakrmení jejich potenciálních potomků. Což je nesmysl hned ze dvou důvodů. Velikost prsou za prvé vůbec neodráží schopnost ženy kojit a za druhé existují kultury, kde prsa nemají žádný erotický význam. Antropoložku Gillian Bentley z Londýnské univerzity při kojení dítěte napadlo, že je to možná jinak. Všimla si, že lidská tvář je na rozdíl od opičí velmi plochá. Z bradavky na ploché opičí hrudi by se proto dítě nedokázalo napít. Proto se vyvinul orgán, připomínající plnící "pistoli" na benzince. Vyklenutá prsa navíc zaručují, že při kojení po straně zůstane místo na nos, takže se dítě nezadusí. Boží design!

PŘIVOLÁVÁ DALŠÍ ZÁJEMCE

krik Kdo v posteli víc sténá a křičí? Kupodivu neexistuje příliš mnoho studií, které by se tím zabývaly. Musíte se tedy spolehnout na zkušenost z paneláků, hotelů s tenkými stěnami a z vaší vlastní ložnice. Ukazuje, že hlasitější jsou zpravidla ženy, a to včetně vaší maminky. Některá žena řve míň a jiná víc, ale výzkumy prokázaly, že jejich zvuky nemají nic společného s orgasmem. Při páření sténají i opice. Proč? Španělští evoluční psychologové Cacilda Jetha a Christopher Ryan si v knize Sex at dawn všimli, že u šimpanzů bonobo je to pozvání ke skupinovému sexu. Opice tím říká: „Hoši, kde jste kdo? Pojďte se přidat!" Bonobové jsou přitom nejbližší příbuzní člověka. Takže až u toho vaše přítelkyně zase bude řvát jako na lesy, zve vlastně vašeho souseda k seanci.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články