fb pixel Bizarní fakta ze života božského Kim Čong-ila, Díl II. – G.cz
Vyhledávání

Bizarní fakta ze života božského Kim Čong-ila, Díl II.

Bývalý severokorejský diktátor Kim Čong-il byl takovým mistrem propagandy, že se dnes již neví, co z jeho života je vlastně pravda a co mýtus.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 28.8.2015, 10:00

1. Preventivní odstranění mozků

Kim Hyun-Sik, Kim Čong-Ilův tutor během válečného exilu v SSSR a později profesor, ve svých memoárech uvedl, že vůdce nechal pro jistotu svou bývalou školu vyhodit do vzduchu, aby jej náhodou někdo se stejně kvalitním vzděláním neohrozil. Hyun-Sik začátkem 90. let utekl přes Jižní Koreu do USA a jeho bývalý žák se mu odvděčil vyvražděním celé rodiny.

2. Božský skladatel

Kim napsal za dva roky šest oper. Jejich kvalita je samozřejmě úměrná jeho polobožskému statutu, a proto je asi nikdy nikdo neslyšel ani neuslyší. Lidské ucho pravděpodobně tyto frekvence není schopno vnímat. Adolf Hitler si přivlastnil libreta k Wagnerovým k operám Rienzi, Die Feen a Das Liebesverbot oder Novize von Palermo. Partitury, které měl ve vlastnictví sám Hitler se však pro jistotu ztratily. Tak jako tak nesahá Kimovi ani po kotníky jeho speciálních bot, upravených tak, aby vypadal vyšší.

3. Zákaz kouření se neujal

Když bylo Kimovi doktorem doporučeno přestat kouřit, pro jistotu zakázal kouření v celé KLDR. Ve skutečnosti to však byl jeden z mála Kimových zákazů, který se v KLDR neujal, a země má dodnes více než 50% podíl kuřáků a jednu z největších úmrtností na rakovinu plic na světě. Nejoblíbenější značkou jsou cigarety 727, které odkazují na konec Korejské války a tzv. „Den vítězství“.

4. Obří králíci

Když Kim uviděl v novinách fotku obřího králíka, nechal kontaktovat jejich pěstitele Němce Karla Szmolinského s tím, že by rád rozjel chov králičích gigantů ve velkém a vyřešil tak problémy s nedostatkem jídla v KLDR. Szmolinský to shledal jako pitomost, protože tito králíci nebyli výnosní na maso a snědli více potravy než z nich bylo. Kim si přesto objednal 12 exemplářů po cca 25 000 korunách a dle Němce je snědl během oslavy svých narozenin.

5. Kima zbožňuje celý svět

Dle oficiální severokorejské rétoriky Kimovy narozeniny slaví celý svět, a to včetně imperialistických nepřátel jako jsou USA. Všude na Zemi je totiž Kim uznáván jako nejpokrokovější, nejchytřejší a vůbec nejlepší lídr všech dob. Taktéž se na západě údajně psaly na počest Kima muzikály a točily filmy.

Anketa

Který Kim je nejlepší?

Anketa se načítá...

První díl si přečtěte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články