fb pixel Bizarní fakta ze života božského Kim Čong-ila, Díl I. – G.cz
Vyhledávání

Bizarní fakta ze života božského Kim Čong-ila, Díl I.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 26.8.2015, 11:00

Kim Čong-il, zesnulý vůdce KLDR, syn Kim Ir-sena, otec Kim Čong-una byl notorický bonviván, který si dokázal užívat všeho, co měli jeho poddaní v rámci oficiální marxisticko-leninistické ideologie zvané čučche zakázáno.

Jeho život je obestřen mnoha legendami, které vznikly v rámci propagandy, jenž utvářela Kimův kult osobnosti. V některých případech, co se Kimových eskapád týče, však platí citát Marka Twaina, že pravda je podivuhodnější než fantazie.

1. Vůdčí sluneční paprsek

Kim Čong-il měl přes 50 oficiálních titulů jako například Slunce komunistické budoucnosti, Osud národa, Génius revoluce, Neporazitelný a vždy triumfující generál, Spasitel, Nejvyšší vtělení revolučního přátelství, Vůdčí sluneční paprsek, Slavný generál, který sestoupil z nebes, Velký muž, který je muž činu, Drahý otec a tak dále. V severokorejských publikacích není nikdy uvedeno jen Kimovo jméno, ale vždy mu předchází jeden z titulů. Jméno je zpravidla psáno tučně.

2. Říkali mi Jura a umím ovládat počasí

Kim se narodil v SSSR jako Jurij Insenovič Kim. Jako malému mu říkali Jura. Podle oficiální biografie však přišel na svět ve vojenském táboře na úpatí posvátné hory Pektusan. Během porodu osvítila oblohu jasná nová hvězda, objevily se dvě duhy a počasí se změnilo ze zimy na jaro. Mýtus o tom, že dokáže svou náladou ovládat počasí, živil Kim až do svojí smrti.

3. Vynalezl hamburger

Kim Čong-il údajně vynalezl hamburger a nazval jej prozaicky dvojitá houska s masem. Kimburgerů se však dostávalo pouze studentům univerzit, které si vůdce vychovával pro důležité posty ve straně.

4. Postrach profesionálních golfistů

Když se slavnostně otevíral Pchjongjang Golf Complex, Kim podle sedmnácti svědků zahrál na osmnácti jamkách 38 ran pod par včetně pěti hole-in-one. O 25 úderů tak překonal nejlepší výkon historie. Ještě impozantnější se tento fakt jeví ve světle, že Kim vzal golfovou hůl do ruky poprvé v životě. Údajně pak již absolvoval pouze několik her (průměrně se čtyřmi hole-in-one) a pak k velkému štěstí PGA profíků svou kariéru ukončil.

5. Ročně vypil 1200 lahví nejkvalitnějšího koňaku

Kimovo 157 centimetrů vysoké tělo bylo dle některých zdrojů tak dokonalým mechanismem, že diktátor nikdy nemusel chodit na záchod. Koneckonců, to by vysvětlovalo, jak dokázal ročně vypít koňak Hennessy Paradis za 850 000 dolarů (což je cca 1 200 lahví, ale také 850x průměrný roční plat jednoho Severokorejce), a to jest zase pádným důvodem, proč Kim zemřel v 69 letech na těžký infarkt, a to i přestože oficiálně skonal během záchvatu vzteku, když uviděl nedostatky při inspekci stavby nové přehrady.

Pokračování ZDE

Anketa

Nejlepší Korea je:

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články