fb pixel Bizár týdne: Naštvané matky mají soft verzi v podobě Vlastenecké strany žen – G.cz
Vyhledávání

Bizár týdne: Naštvané matky mají soft verzi v podobě Vlastenecké strany žen

Studujete-li genderová studia, tak tento článek určitě oceníte.
Zdroj: gendersociety.wordpress.com

Pod hlavičkou „naštvané matky“ Evy Hrindové vznikla na Facebooku skupina pod názvem Vlastenecká strana žen, která si dává za cíl být právoplatnou opozicí pro všechny feministky. Chce zviditelňovat postoje těch žen, které ze sebe nechtějí dělat chudinky, které musí opečovávat milion neziskovek, aby přežily v tomto zákeřném světě. Dámy a pánové, bizár týdne je tu!

Martin Miko
Martin Miko 17.12.2019, 16:47

Naštvané matky v režii antifeministky

Od tvůrců FB skupiny Naštvané matky, která se proslavila tím, že po sociálních sítích šířila dezinformace a nenávist vůči islámu, a pak byla zrušena, letos vzešla nová stránka pod názvem Vlastenecká strana žen která má v kontaktních údajích web nastvanematky.cz. Ten zároveň funguje jako knižní vydavatelství, kde své knihy vydává například sociolog a spoluzakladatel Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže Petr Hampl nebo Ladislav Jakl.

Co je to ta Vlastenecká strana žen vlastně zač? Ženská síla, která se považuje za efektivní stranu bez ambicí vstoupit do politiky. „Chce ale zviditelňovat postoje těch žen, které se necítí být zastupovány současnými feministkami. Nás snaha udělat z žen chudinky, které musí opečovávat milion neziskovek uráží!“ dočtete se v anotaci FB stránky Vlastenecká strana žen.

Ve skutečnosti na Facebooku naleznete jakési další stádium Naštvaných matek, avšak s tím rozdílem, že není zaměřen na šíření dezinformací, jenže slouží k propagaci blogu antifeministky Evy Hrindové, kterou můžeme představit jako zakladatelku a předsedkyni spolku Naštvané matky, bývalou členku ODS a neúspěšnou kandidátku do Senátu. Díky Hrindové se například dozvíte, kdo je ve Švédsku nová anti-Greta nebo že dobrý člověk se zbraní v ruce dokáže zastavit špatného člověka se zbraní v ruce.

Facebook Vlastenecká strana žen sdílí podstatnou část svého obsahu z dost pochybných zdrojů a zavádějící obrázky vás donutí maximálně tak zakroutit hlavou. Člověk s IQ nad 90 něco takového brát vážně ani nebude. V podstatě se jedná o pokračovatele Naštvaných matek, ale jen v light verzi. Obsah se snaží cílit na přecitlivělé matky, ale zároveň je i dezinformovat, tak bacha.

Podobné články

Doporučujeme

Další články