fb pixel Bitcoin je na novém rekordu, poprvé od dubna. V USA totiž včera spustili první bitcoinový fond pro širokou veřejnost – G.cz
Vyhledávání

Bitcoin je na novém rekordu, poprvé od dubna. V USA totiž včera spustili první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: profimedia

Bitcoin je na historickém vrcholu a stále roste. I přesto se však najdou jedinci, kteří kryptoměny srovnávají s tulipánovou horečkou nebo bublinou. Bublinou, jež jednoho dne praskne, a pak to bude mnoho lidí hodně bolet. Kdo by před pár lety řekl, že BTC bude jednou na úrovni skoro 1,5 milionu korun. Co si o tom myslí Lukáš Kovanda? To se dozívte v jeho komentáři.

redakce G.cz 21.10.2021, 10:25

Bitcoin se dnes odpoledne středoevropského času dostal na nový cenový rekord. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se vyhoupla na úroveň necelých 68 tisíc dolarů za kus. V korunách tak bitcoin vyšel takřka na 1,5 milionu, poprvé v historii.

Dosavadní rekordní cena, které bitcoin dosáhl letos 14. dubna, představovala necelých 65 tisíc dolarů. K novému rekordu pomohl bitcoinu zejména včerejší úspěšný debut prvního amerického burzovně obchodovaného fondu umožňujícího investice do termínových kontraktů na bitcoin.

Spuštěním fondu společnosti ProShares v USA skončila osmiletá etapa dohadů a debat ohledně spuštění fondu, jenž umožňuje poměrně snadné investování do bitcoinu konvenčním způsobem. To by k investování od bitcoinu mělo přivést další investory, kteří se dosud zdráhali do kryptoměny investovat, neboť si například nechtěli sami zakládat bitcoinové peněženky nebo překonávat jiné výzvy plynoucí stále z poměrně slabé uživatelské přívětivosti kryptoměn. Konvenční bitcoinový fond navíc kryptoměnu v očích odborné i širší veřejnosti dále legitimizuje.

První žádost o spuštění bitcoinového fondu byla u americké Komise pro burzy a cenné papíry podána už v roce 2013. Komise ale dosud všechny žádosti „smetla ze stolu“, s širokou paletou zdůvodnění, od obav z cenové manipulace po pochybnosti nad ověřováním objemu vlastnictví kryptoměny v majetku toho či onoho fondu.

Ve Spojených státech se konvenčně obchoduje s termínovými kontrakty na bitcoin, avšak zatím nejsou činné žádné fondy, které se na ně specializují. To se nyní tedy podle všeho změní. Jedná se o vysoce příznivou, přelomovou událost, takže rozhodně nelze vyloučit, že cena bitcoinu v blízké době výrazně překoná svůj dnešní rekord.

Lukáš Kovanda

Podobné články

Doporučujeme

Další články