fb pixel Běžkyně Jarmila Kratochvílová drží světový rekord už 35 let. Vychutnejte si galerii držitelů světových rekordů – G.cz
Vyhledávání

Běžkyně Jarmila Kratochvílová drží světový rekord už 35 let. Vychutnejte si galerii držitelů světových rekordů

Rekord Jarmily Kratochvílové z atletického mýtinku v Mnichově odolává atakům jejích následovnic už 35 let! Přesně před 35 lety vytvořila Jarmila Kratochvílová světový rekord, který nebyl dosud překonán. Půlku zaběhla v neuvěřitelném čase 1:53:28. Finišující Emil Zátopek. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 dosáhl na zlatý hattrick. Vyhrál běh na 5 km, 10 km i maratón. Emil Zátopek vytvořil celkem třináct světových rekordů. + DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Dne 26. července 1983 se Jarmile Kratochvílové povedlo něco neuvěřitelného. Na atletickém mýtinku v Mnichově zaběhla trať na 800 metrů v čase 1:53,28, čímž ustanovila hodnotu světového rekordu, který snahám o překonání odolává dodnes. Je to nejdéle platný světový rekord v historii, co se disciplín ženské atletiky týká.

Václav Roman
Václav Roman 26.7.2018, 13:36

Jarmila Kratochvílová není naše zdaleka jediná světová rekordmanka. Můžeme být právem hrdí na mnoho dalších sportovců, kteří se nesmazatelně zapsali do dějin nejen naší, ale i světové atletiky.

V následující galerii si můžete připomenout nejen Jarmilu Kratochvílovou, ale i další naše atlety, kteří byli (případně ještě jsou) držiteli světových rekordů:

A zde si přečtěte desatero běžného českého sportovního fanouška.

Podobné články

Doporučujeme

Další články