fb pixel Beavis a Butt-Head hlásí návrat! MTV oprašuje legendární devadesátkové sitcomy – G.cz
Vyhledávání

Beavis a Butt-Head hlásí návrat! MTV oprašuje legendární devadesátkové sitcomy

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Beavis a Butt-Head se vrátí! Zní to neuvěřitelně, ale oblíbený kreslený seriál z produkce MTV, který definoval 90. léta, dostane další 2 série. Potvrdil to i tvůrce kultu o teenagerských fanoušcích heavy-metalu Mike Judge, který podepsal smlouvu s Comedy Central. Vypadá to, že staré dobré časy jsou zpátky.

Martin Miko
Martin Miko 2.7.2020, 12:54

Beavis a Butt-Head znovu na scéně

Beavis a Butt-Head byli dva američtí středoškoláci, jeden s trikem AC/DC a druhý s trikem Metallica, kteří se v animované podobě objevovali od roku 1993 na hudební stanici MTV. Jejich poznávacím znamením bylo chrochtání, funění a hlavně komentování veškerého popkulturního dění té doby. Tvůrce seriálu Mike Judge, který při působil zároveň jako režisér, scénárista i dabér, oznámil, že podepsal dohodu s Comedy Central o vzniku dalších dvou sérií tohoto kultovního seriálu, což je určitě velmi dobrá zpráva pro fanoušky 90. let.

Od roku 1993 bylo celkem natočeno 199 epizod Beavise a Butt-Heada, a v roce 1996 dokonce vznikl celovečerní film pod názvem Beavis a Butt-Head dobývají Ameriku. Když v roce 1997 byl seriál ukončen, rozhodlo se MTV po 14 letech seriál oživit další sérií, o které se předpokládalo, že bude už definitivně poslední. Jenže to vypadá, že stupidní humor Mikea Judgea má v naší společnosti místo a pochopení i v roce 2020. „Vypadá to, že nastal ten správný čas, abych byl znovu hloupý,“ prohlásil Judge, který je podle jeho dosavadních projektů expertem na stupidní humor. Režíroval totiž například film Absurdistán nebo si zahrál ve filmech jako je South Park: Peklo na zemi a Austin Powers: Špionátor.

Televizním divákům a hudebním fanouškům už dlouhou dobu chybí nějaký glosátor, který by reagoval na aktuální hudební scénu a dění v kultuře. Primitivní humor Beavise a Butt-Heada by mohl zafungovat, tedy za předpokladu, že tvůrci nebudou svazování současnými společenskými normami a pravidly, které s filozofií funících heavy-metalistů příliš neslučuje.

Na základě jedné z vedlejších postav seriálu vznikl i sitcom Daria, který byl v jisté době populární i v Česku. Hlavní postavou byla sarkastická středoškolačka, která se ke všemu tvářila absolutně pesimisticky. Její cynický pohled na svět milovali lidé po celém světě. I tento seriál se dočká svého spin-offu, který ponese název Jodie, což je opět vedlejší postava ze seriálu Daria.

Žádné termíny samozřejmě prozatím známy nejsou, nicméně podle reakcí tvůrců to vypadá, že je vše na dobré cestě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články