fb pixel Beatles mi říkají, ať spustím rasovou válku: Charles Manson plánoval vraždit podle Bílého alba, Sharon Tate měla být začátek – G.cz
Vyhledávání

Beatles mi říkají, ať spustím rasovou válku: Charles Manson plánoval vraždit podle Bílého alba, Sharon Tate měla být začátek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Písně The Beatles jsou obvykle spojovány s láskou. Jeden muž v nich ale viděl proroctví děsivé apokalypsy. Jmenoval se Charles Manson a přesně před 53 lety započali jeho následovníci vražedné peklo, když brutálně zabili 5 lidí včetně manželky režiséra Romana Polanského Sharon Tate. To měl být začátek Mansonova velkolepého plánu, který pojmenoval podle Bílého alba...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 9.8.2022, 06:50

Budu slavnější než Beatles

Charles Manson byl fanouškem skupiny Beatles již od roku 1964, kdy kapela prvně přijela do Ameriky, zatímco on byl v té době zavřený ve vězení. Podle spoluvězňů se Manson stal časem kapelou posedlý a několikrát pronesl, snad v parafrázi na slavný citát Johna Lennona, že by se chtěl stát slavnějším než Beatles. Zatímco Manson pomalu shromažďoval svou armádu věrných stoupenců, hrál jim u toho na kytaru právě písničky liverpoolské kapely. A věřil, že mezi ním a Brouky existuje duchovní spojení, díky kterému mu skupina skrz své texty posílá podprahové zprávy – když pak v listopadu roku 1968 vyšlo legendární Bílé album, poslouchal ho Manson stále dokola. A jedna z písní se Mansonovi obzvláště líbila – proto-metalová vypalovačka od Paula McCartneyho s názvem Helter Skelter.

I když je Helter Skelter v britské angličtině název pouťové atrakce, kdy se člověk nechá vyvézt po spirálovité dráze na vrchol věže a pak je rychle spuštěn dolů, pro Mansona znamenal název písně, že černoši povstanou a bílí padnou k zemi – jeho šílená mysl si do nevinného songu promítla zvrácenou představu rasové války, kterou měl Manson v plánu se svou Rodinou (jak říkal svým následovníkům) započnout. Scénář byl následující – Rodina provede vraždy několika zámožných bělochů, z nichž budou následně obviněni místní černoši.

Tím měla započnout rasová válka, během které by se Mansonova rodina ukryla v kalifornské poušti, kde měla podle návodu z písně Helter Skelter najít bájnou biblickou Bezednou jámu. Tam by přečkala, než se válka přežene. Manson předpovídal, že černoši z války vyjdou jako vítězové, kteří byli ale podle jeho zvrácených představ neschopni vládnout si sami. Následně měl Manson se svými stoupenci vyjít z hlubin pouště a začít černochům kralovat.

Já nic, to Brouci!

Zatímco Manson spřádal své šílené plány za pomoci biblického Zjevení Janova, poslouchal u toho na smyčku Bílé album a čím dál více byl přesvědčený, že Beatles jsou noví apoštolové, kteří mu přes písně sdělují, jak má své proroctví naplnit. Kromě Helter Skelter na něj měla obrovský vliv ještě avantgardní Revolution 9. V té Lennon neustále opakuje slovo „Right“, které si Manson vykládal jako „Rise“ (povstaňte), a pak také skladba Piggies, v níž George Harrison kritizoval nenasytnost bohatých – podle Mansona to byl ale pokyn černým, aby svrhli bílou nadvládu. Slova „death to pigs“ (smrt prasatům) byla několikrát napsána krví v domě Sharon Tate – místa jediného uskutečněného z plánovaných masakrů, kterými chtěl Manson rozpoutat peklo na zemi. Příběh vraždy krásné herečky vydá na vlastní článek, jenž vám nabízíme tady. Anebo běžte na nový film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, který je právě touto událostí inspirován.

Mimochodem, když se o tom Beatles později dozvěděli, byli zprávami naprosto šokovaní. Sám Manson se pak před soudem bránil, že on za nic nemůže, jelikož „(on) ty písně přeci nenapsal“.

A tady si přečtěte příběh zakladatele Las Vegas, mafiána Bugsyho Siegela.

Podobné články

Doporučujeme

Další články