Batmobilem na nákup tenisek z krokodýlí kůže: děti končícího zimbabwského prezidenta jsou originál zlatá mládež – G.cz
Vyhledávání

Batmobilem na nákup tenisek z krokodýlí kůže: děti končícího zimbabwského prezidenta jsou originál zlatá mládež

Zálibu v extravagantních vozech zdědil Robert po otci. Ten vlastní Rolls-Royce Phantom IV, kterého se vyrobilo jen 18 kusů. Desetitisíce korun v přepočtu stály designové kecky z pravé krokodýlí kůže, kterými se Mugabe Jr. chlubí na sociálních sítích. Mugabeho druhý syn Chatunga má moc krásné hodinky. A náramky. To se tak někdo má, když má tatínka zkorumpovaného prezidenta. Šel kvalitním příkladem: takto vypadá Mugabeho rezidence v Harare. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Téměř čtyři desetiletí vládl právě odstupující prezident Robert Mugabe tvrdou diktátorskou rukou zimbabwskému lidu. Zatímco životní úroveň jeho poddaných klesala, on a jeho rodina se obklopovali luxusem, a to tím až nepředstavitelným. Především jeho děti se to navíc nebojí předvádět na sociálních sítích.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.11.2017, 09:29

Sloní steak místo dortu

Třiadevadesátiletý končící zimbabwský prezident Robert Mugabe má za 37 let vlády na kontě mnoho věcí, primárně brutální pokles životní úrovně svého lidu a téměř diktátorské úřadování, ale také obrovský majetek a enormní množství peněz.

Například sídlo manželů v hlavním městě země Harare je tak opulentní, že fotografové během svatby Mugabeho dcery nesměli pořizovat snímky tak, aby na nich byl vidět interiér. Mramor, samet, zlato a nejdražší typy dřeva - to vše se dá v luxusním zámku najít.

Mugabe má také zvláštní zálibu v dekadentně monumentálních oslavách. Když slavil 91. narozeniny, na menu bylo sloní a antilopí maso, impala, buvol a dokonce i lev. Kromě toho miluje vzácná auta - vlastní Rolls-Royce Phantom IV, kterého se vyrobilo dohromady jen osmnáct kusů.

Jaký otec, tací synové

Podle agentury Reuters armáda souhlasila s tím, že si Mugabeovi mohou část majetku nechat a v klidu dožít. To je celkem fér, ale jejich děti tuhle zprávu ponesou asi dost špatně. Například prezidentův jmenovec Robert Mugabe Jr. zdědil po otci lásku k netradičním vozům. Sám si jen během září měl pořídit rovnou dva mercedesy, jen tak, pro radost. Jeho nejslavnější károu je ovšem speciálně upravený kabriolet, který vypadá jako komiksový Batmobil. Tím pětadvacetiletý mladík dojíždí do soukromé školy Kutama, která produkuje nejúspěšnější zimbabwské politiky a byznysmeny.

Luxusním zbožím se Junior neváhá chlubit na Instagramu a dalších sociálních sítích. Před nedávnem postnul fotku pro něj speciálně navržených tenisek z pravé krokodýlí kůže, které mají hodnotu tisíců dolarů. Před dvěma týdny pak jeho bratr Chatunga ve svých instastories zveřejnil fotku hodinek, které stojí asi 60 tisíc dolarů, s popiskem, že "se někdo má, když tatínek řídí celou zemi".

To vyvolalo obrovskou vlnu kritiky. Život prezidentské zlaté mládeže tvoří extrémní protipól bídě a nouzi Zimbabwanů. Místo toho, aby Chatunga přestal veřejně vytahovat dárky do papínka, natočil posléze video, kde na drahý ukazatel času lije ještě dražší šampaňské. Podívejte se na něj tady:

No - na každou svini se vaří voda, v tomhle případě spíš šampáňo. Prohlédněte si galerii níže, najdete v ní ukázkový zlomek z věcí, které Mugabeho děti vlastní a předvádí.

A tady se podívejte na nejslavnější zlaté tlamy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články