fb pixel Barcelona, hrdá katalánská kráska: Město plné kontrastů milují studenti, umělci i turisté – G.cz
Vyhledávání

Barcelona, hrdá katalánská kráska: Město plné kontrastů milují studenti, umělci i turisté

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Dnes vás zveme na procházku po Barceloně. Tato metropole Katalánska se nachází na pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska a jedná se o druhé největší město země. I tato kráska je bohužel nyní ovládána ne turisty, ale koronavirem. Pojďme si i ji tedy připomenout alespoň díky fotografiím. Je určitě na co se dívat, co si připomenout.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 12.4.2020, 11:58

Město konstrastů

Zapomeňte, že byste Barcelonu poznali během jedno, dvou dnů. Ke svým návštěvníkům je rozhodně štědrá a nudit se tedy určitě nebudete. Nabízí památky, rušná náměstí, ale také celou řadu parků a krásných pláží. Když k tomu připočteme skvělé jídlo a víno, tak je jasné, že toto město chtít jen tak opustit nebudete.

Barcelona je zajímavá především netradičním spojením moderní architektury s románskou historií. Historie Barcelony sahá až na začátek našeho letopočtu, kdy byla jako římská kolonie založena iberskými kmeny za vlády císaře Augusta. Město obývali také Féničané, kteří ho pojmenovali Barcino. Tvrdí se, že tento starověký název odvozen od rodiny Barců původem z Kartága. Později, kolem 9. století, převzali vládu na městem Arabové. V současné době je Barcelona sídlem arcibiskupa a nachází se zde také několik univerzit.

Fenomén Gaudí

Barcelona je spojena neodmyslitelně se jménem architekta Antoni Gaudího, který zde tvořil za štědrého finančního přispění hraběte Güella. Jeho tvorba tiskla městu netradiční ráz a stala se tak lákadlem statisíců turistů, kteří město ročně navštěvují. Ze všech jeho děl je zřejmě nejznámějším chrám svaté rodiny, tedy Sagrada Familia, jejíž stavba navzdory tomu, že mistr zemřel v roce 1926, trvá nepřetržitě od roku 1884. Další jeho stavby najdete v naší galerii. A rozhodně nejen je.

Doufáme, že jsme někomu z vás oživili hezké vzpomínky a někomu třeba dali tip na dovolenou, až tahle koronavirová doba skončí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články