Volejte sláva a tři dny se radujte: Návrat Oprásků sčeskí historje, cenzoři Facebooku se slitovali – G.cz
Vyhledávání

Volejte sláva a tři dny se radujte: Návrat Oprásků sčeskí historje, cenzoři Facebooku se slitovali

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Hyperkorektní doba se posunula do fáze, kdy je na sociálních sítích mazán každý druhý nekorektní příspěvek. Lidé na Facebooku totiž mohou zcela anonymně "bonzovat", což je činnost, kterou za poslední století mohli pilovat díky totalitním režimům. Na řadu přišla oblíbená stránka Opráski sčeskí historje, která nejdříve schytala ban a následně i kompletní zrušení stránky kvůli nelíbivému komiksu, ve kterém se objevil Adolf Hitler a Jozef Tiso. Naštěstí se ale nakonec Facebook slitoval stránka je opět v éteru.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 22.3.2019, 16:29

Kdo tu dává bany?

Facebook na několik hodin smazal stránku Opráski sčeskí historje smaže. A důvod? Prý kvůli nenávistným slovním projevů. Ve skutečnosti došlo k nahlášení za nelíbivý příspěvek, ve kterém se objevil Tiso a Hitler. Problém je v tom, že žádný správce ani administrátor nic s majitelem stránky neřešil. To znamená, že stránku na chvíli vymazal počítačový program, který se řídil nahlášením nelichotivého příspěvku.

Ohrožení poctivé české legrandy s nádechem naší historie? Tak bychom teoreticky mohli pojmenovat tento článek. Některým uživatelům Facebooku se zřejmě nelíbil nekorektní humor v podání oblíbeného kreslíře vtipů, který si říká Jaz a je autorem komiksů s názvem Opráski sčeskí historje. Ačkoliv jeho stránku sleduje přes sto tisíc fanoušků, Facebook mu dal bez milosti ban na tři dny kvůli závadnému obsahu. Zatímco Tomio Okamura nebo Lubomír Volný mohou na Facebooku psát demagogické bludy o migrantech a islámu, roky ověřená stránka plná kvalitního humoru, který se zakládá na českých reáliích, se dočká blokace.

Opráski sčeskí historje navíc nevytváří agresivní ani násilný obsah, ale jedná se o poměrně vkusný humor, který pobaví všechny věkové kategorie. To, že se v jednom komiksu objevil Adolf Hitler a Jozef Tiso, přece neznamená, že by tvůrce oblíbených komiksů Jaz byl propagátorem nacismu.

Samozřejmě, že Facebook má ve svých pravidlech zákaz propagace extrémismu a obsahu s násilnou tématikou, to se ale Jazova komiksu rozhodně netýká.

Co si myslíte o banování a bonzování na sociálních sítích? Podle nás by nemělo být anonymní a zablokovaný člověk by měl vědět o tom, kdo nahlašuje jeho příspěvky. Tato forma udávání, která je navíc často neopodstatněná, se nám totiž moc nelíbí.

A zde je šílený spor kvůli hromadě hnoje, kterou musí řešit i samotný prezident.

Podobné články

Doporučujeme

Další články