Babišův výrok o sirotcích by si nedovolili ani Okamura a Vandas dohromady – G.cz
Vyhledávání

Babišův výrok o sirotcích by si nedovolili ani Okamura a Vandas dohromady

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

O sirotcích, štěňátkách a Jágrovi se v Čechách nesmí prostě mluvit v negativním spojení. To by měl Andrej Babiš už dávno vědět. Jeho odmítavý přístup vůči padesáti sirotkům ze Sýrie neprovázel pozitivní reakce, ale naopak spustil vlnu znechucení a pobouření snad ze všech stran. Hledá hnutí ANO nové voliče z řad xenofobních politických stran?

Dirk Diggler
Dirk Diggler 17.9.2018, 11:43

V ČR sirotky nechceme

Stačí, když český premiér na návrh, aby ČR přijala 50 nezletilých uprchlíků ze Sýrie odpoví: „Proč bychom je přijímali? Máme sirotky i u nás, které musíme připravit na vstup do života,“ a celý český internet je na nohou. Stačilo, abyste o víkendu projeli český internet a pochopili byste proč. Takřka všichni čeští politici, novináři a komentátoři dění se vyjádřili v negativním kontextu k reakci Andreje Babiše, kterému se tento výrok nepovedl.

Ani nejlepší PR tým na světě nedokáže zachránit takto hloupý výrok, ale může se o to pokusit. Dozvěděli jsme se, že Babiš měl na mysli padesát teenagerů ve věku 12 až 17 let. A nyní zásadní otázka: Kolik znáte sirotků ve věku 12 až 17 let, kteří se dokázali postavit na vlastní nohy potom, co jim válka zničila domov a zabila rodinu? My rozhodně žádného.

Celá situace ještě vygradovala, když PR tým Andreje Babiše na Facebooku zveřejnil mírně upravenou řeč Dalajlámy, která znamenala ve skutečnosti něco úplně jiného

Rétorika Andreje Babiše připomíná Vandase nebo Okamuru při demonstraci v severočeském ghettu. Nabízí se tu také možnost, že si chce Hnutí ANO přetáhnout voliče z xenofobních stran. U nás je možné opravdu vše.

A zde si můžete pustit nový rozhovor Jakuba Horáka s prasynovcem Antonína Švehly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu