fb pixel Babiš k moři, Havlíček na puťák po Česku: Politici vyrazili na dovolenou. Kdo a kam? – G.cz
Vyhledávání

Babiš k moři, Havlíček na puťák po Česku: Politici vyrazili na dovolenou. Kdo a kam?

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Ač se to někdy nezdá, politici jsou lidé jako my. Akorát, že mají v kantýně svíčkovou za třicet dva korun, přestože moc nechodí do práce, vydělávají velké peníze a část z ncih má pod oblekem schovaný ještěří ocásek. Kromě toho jsou ale úplně rnomální. Takže i takový politik si potřebuje jednou za rok odfrknout. Kdo kam letos vyrazil odpočívat , kdo se kam teprve chystá a kdo už svými prázdninami stihl naštvat půlku země?

Jan Studnička
Jan Studnička 10.8.2020, 16:11

Hurá na dovču!

Dobře, málokterý politik si doopravdy potřebuje odfrknout tak moc jako my ostatní a s tím “jednou za rok” je to taky dost ústřel. Třeba takový premiér Andrej Babiš, ten si za svou letní destinaci vybral Krétu. Když se ho novináři ptali, jestli to není trochu pokrytecké, když vybízel české občany, aby trávili svou dovolenou doma, řekl, že ne.

Jednak prý proto, že už má to Řecko beztak zaplacené, ale hlavně proto, že hodlá utrácet hlavně v Česku. Údajně se ještě s rodinou podívá do konce roku dvakrát do lázní Třeboň a jednou do Mariánek. Ještě štěstí, že nikdy nespí, že, jinak by těžko stíhal.

Do zahraničí ale vyráží i opačná strana politického spektra… tedy za předpokladu, že je hnutí ANO na spektru. Politickém. Na tom nepolitickém určitě. Každopádně, do zahraničí vyrazil i poslanec TOP 09 Dominik Feri, konkrétně do Portugalska. Teplo a koktejly zní jako pohodlná kombinace. Šéf ODSky Petr Fiala zase uvažuje o Jadranu, pokud to situace dovolí. A pokud ne, zůstane na chalupě. A má recht!

Tuzemskou dovolenou zvolilo ostatně nejvíc českých politiků. Většinou cestují s rodinami po krajích - to je případ třeba předního českého insomniaka Karla Havlíčka. A někteří se dokonce na dovolenou nechystají vůbec jako třeba nejmocnější žena v Česku Alena Schillerová nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš, který prý využije letní čas k tomu, aby objel Piráty a Pirátky v krajích, protože je z logických důvodů musel během jara zanedbávat.

Na pár luxusních fotek našich politických dovolenkářů se podívejte do naší galerie - a nezapomeňte! Pokud potkáte na dovolené nějakého voleného zástupce lidu, neobtěžujte ho. Je to taky jenom člověk. Ale hlavně by na vás pak mohla třeba přijít nečekaná kontrola z finančáku nebo tak něco.

Podobné články

Doporučujeme

Další články