fb pixel Apple schramstnul startup zabývající se virtuální realitou a nechce říct, co chystá – G.cz
Vyhledávání

Apple schramstnul startup zabývající se virtuální realitou a nechce říct, co chystá

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

NextVR je úspěšný startup založený na konceptu virtuální reality a prozatím se specializoval na sportovní utkání. Apple si ho celý koupil pro sebe, ale nechce prozradit, co s nově nakoupenou společností zamýšlí.

Jan Studnička
Jan Studnička 15.5.2020, 13:35

Není koupě...

Zpráva o tom, že Apple kupuje startup NextVR byla potvrzena v pátek a všichni předpokládají, že má technologický gigant něco v úmyslu, přestože odmítá říct co. Nejdetailnější vysvětlení, které se podařilo ze společnosti dostat bylo ve stylu: “Apple kupuje leccos a nemusí vám vysvětlovat k čemu.”

NextVR se doposud specializoval hlavně na živé přenosy sportovních utkání a zábavních akcí jako jsou koncerty nebo wrestlingové zápasy. Podařilo se jim navázat několik slušných dohod s nejrůznějšími sportovními ligami i televizními stanice.

A to všechno teď připadne Applu, ačkoli není jisté, jestli v tom budou chtít pokračovat. NextVR na svých webovkách totiž ohlašují, že se společnost “vydá odlišným směrem”.

… jako koupě

Je pravda, že Apple s myšlenkou virtuální reality už v minulosti koketoval. Jiždříve ohlásil, že by chtěl minimálně do konce tohoto roku ukázat svoje zařízení pro VR a AR, tedy virtuální a augmentovanou realitu. Dokonce se v rámci VR headsetu mluvilo o rozlišení 8k pro každé oko.

Ze strany společnosti je ale opatrnost na místě, protože přestože většina technologických titánů v nějaké formě s VR pracuje, není to tak divoký trh s tako velkým odbytem, jak by si možná někteří přáli. Microsoft nebo Sony, kteří se snaží už několik let VR tlačit jako budoucnost zábavy narážejí na vysoké náklady pro koncového uživatele a nedostatek contentu.

Ostatně, za minulý rok se prodalo celosvětově jenom necelých šest milionů VR setů, což vedle takového iPhonu, který prodal přes miliardu kusů nevypadá vůbec slavně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články