fb pixel Apple Pay v Česku: Plaťte svým mobilem a šetřete plast z kreditních karet. Poradíme vám, jak na to – G.cz
Vyhledávání

Apple Pay v Česku: Plaťte svým mobilem a šetřete plast z kreditních karet. Poradíme vám, jak na to

Zdroj: profimedia.cz

I v Česku jsme se konečně dožili doby, kdy je nám umožněno platit mobilním telefonem. Konečně lze s platební službou Apple Pay platit i s mobily a hodinkami od firmy Apple. Stačí vám pouze přiložit svůj iPhone nebo Apple Watch k platebnímu terminálu a zaplatíte si bez problémů nákup.

Martin Miko
Martin Miko 19.2.2019, 15:47

Apple Pay v Česku

Nakupovat mobilním telefonem nebo hodinkami? Zní to jako cosi z budoucnosti, jenže ode dneška si tento "luxus" mohou dopřát i čeští majitelé mobilních telefonů Apple a hodinek Apple Watch. V Česku byla tato služba spouštěna pouze u několika bank. Konkrétně jde o mBank, Komerční banku, Air Bank, Monetu a Českou spořitelnu. Další banky prozatím službu nespustily a vypadá to tak, že ji zprovozní až během příštích měsíců.

K vytvoření účtu na mobilním telefonu vám stačí si aktualizovat software přístroje přístroji (iPhone 6 a novější). Pak už jen naleznete aplikaci Wallet a přidáte do ní údaje z vaší platební karty, což provedete oskenováním. Pak už stačí jen odsouhlasit smluvní podmínky a hurá na nákupy. Funguje na stejném principu jako běžná karta, takže zadáváte pin pouze u větších částek, jinak vám stačí pouze přiložit váš mobilní telefon k platebnímu terminálu.

Nesmíte zapomínat, že váš mobilní telefon musí být odemčený, jinak platbu uskutečnit nelze. U hodinek je stačí rovněž zapnout a umístit k terminálu. Zkrátka je to snadné.

Během psaní tohoto článku jsme si Apple Pay samozřejmě také založili, takže nyní jdeme do obchodu vyzkoušet, jeslti je to opravdu tak snadné, jak píšeme.

A kdo není fanouškem Apple, má právo si přečíst o 5 nejúspěšnějších filmech od Miloše Formana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články