fb pixel Apokalypsa na dosah: Velké katastrofy, které málem zničily civilizaci – G.cz
Vyhledávání

Apokalypsa na dosah: Velké katastrofy, které málem zničily civilizaci

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Občas nás jako lidstvo dělily od apokalypsy jen sekundy. A může se to stát znovu... Možná se to děje právě teď. Ať už jsou to věci, co přiletí z vesmíru, nebo něco, co udělá Země sama, případně něco, co si je lidstvo schopné napáchat samo. Jsme neustále pod palbou událostí, které nás mohou vmžiku zničit. A to, že nad tím nepřemýšlíme, je možná jediný způsob, jak zůstat příčetný.

Jan Studnička
Jan Studnička 15.1.2020, 15:58

Vesmír je extrémně nebezpečné místo pro život. A to nemyslíme jenom otevřený vesmír, kde jste bez kyslíku a během pár sekund umrznete, poletují tam absurdní rychlostí ohromné asteroidy a Muskova auta. Myslíme vesmír obecně. Jmenujte kromě Země jedno jediné místo, kde byste dokázali v pohodě přežít, kdyby vás tam omylem vykopl váš řidič Uberu. Nic, co?

No a se Zemí to není o moc lepší. Tedy, je to asi milionkrát lepší oproti čemukoli mimo Zemi, ale že by tahle planeta byla nějak extra příjemná, to se úplně říct nedá. Dravá zvířata, nemoci, vulkány, zemětřesení, tsunami, hurikány, doby ledové, dinosauři, Michal David a spontánní požáry, to je jenom pár příkladů za všechny hrůzy, které pro nás umí planeta namíchat.

A pokud se nám podaří zkrotit planetu (než ji zaprasíme natolik, že na nás znovu přitvrdí a zkrotí ona nás), vytvoříme si technologie, které dokážou vypnout civilizace během sekund. To je to, co atomové zbraně představují, ultimátní showstopper. Od jejich prvního použití je nikdy nikdo nevytáhl, protože je to prostě příliš a znamenalo by to konec světa.

Ale sem tam jsme měli namále. A vícekrát jsme měli namále, i když jsme to vůbec nechtěli. Koukněte do naší galerie a povězte nám, jak byste svět ukončili vy.

Lidé si často říkají, že přece nemůžeme být ve vesmíru sami. Ale až si projdete to, co jsme pro vás připravili, uvidíte, že můžete. Nemůžou být ve vesmíru dvě civilizace, které měly tolikrát za sebou takhle neskutečnou kliku, chápete?

Podobné články

Doporučujeme

Další články