Annu Šabatovou hnát potěhem! – G.cz
Vyhledávání

Annu Šabatovou hnát potěhem!

Ombudsmanka navrhuje neuvěřitelný průlom do intimní sféry občanů.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 21.8.2014, 15:05

V únoru jsme na www.g.cz shrnuli čtyři zásadní důvody, proč si nevážit nové veřejné ochránkyně lidských práv (viz ZDE)Teď přibyl pátý důvod, mnohem děsivější a šílenější než ty ostatní. Zastydlá levičácká aktivistka, cenzorka nepohodlných informací a politická korektnice chce zdravotním pojišťovnám zpřístupnit data o partnerech a rodinných příslušnících svých klientů. Kdyby to prošlo, kdejaký pojišťovák by mohl nahlížet do centrální evidence obyvatel a zjišťovat, kdo je s kým příbuzný a kde bydlí členové jeho rodiny. profimedia-0185001561 Rudý šátek, rudé myšlení (Foto: Jiří Salik Sláma / MAFRA / Profimedia)

Pojišťovny se přitom v zájmu svého zisku o klienty doslova přetahují. Jakmile by věděly, kdo je vaše manželka, manžel, děti nebo rodiče (a znaly by i jejich adresu a rodné číslo), mohly by vaše blízké začít cíleně obtěžovat: "Váš Franta je pojištěný u nás, sjednoťte to doma a pojďte k nám taky! Dáme vám za to skvělý bonus – pískacího pumprlíka na gumičce!" A nebo ještě hůř: "Váš otec loni dostal dědičnou formu rakoviny, takže existuje zvýšené riziko, že ji dostanete taky. Tím pádem vám zvyšujeme pojistnou částku, protože na vaše léčení doplácet nebudeme."

Tenhle děsivý vpád podnikatelů do citlivých osobních dat a do našeho soukromí přitom nevymyslely zdravotní pojišťovny, jak by se dalo čekat. Navrhla ho sama Šabatová – tedy osoba, která má v popisu práce bránit nás před úřady a hlídat naše soukromí. Když feťák krade v samoobsluze, okradený prodavač podle zákona nesmí zveřejnit jeho jméno a fotku. Když vás přepadne snědý spoluobčan, noviny nesmějí napsat, že byl snědý. Když vaše sousedka chytne kapavku, lékař to nesmí vyslepičit v hospodě. K čemu ale máme všechny tyhle principy ochrany "intimní sféry", když se je teď snaží prolomit samotná ombudsmanka?  "Je na čase pustit národ k jejímu chorobopisu," komentoval to kdosi trefně v diskusi na iDnes.

Šabatová pochází z ultrakomunistické rodiny a jak je vidět, přemýšlí jako ultrakomunistra. Pojišťovnám, soukromým podnikatelům a státním orgánům by jako ombudsmanka ještě mohla navrhnout, ať nás všechny očipují. Úřady přece musejí mít přehled, kam večer chodíte a s kým se stýkáte. A taky to chce povinné kamery ve všech ložnicích a zveřejnit, koho volil váš pradědeček v květnu 1946.

Proboha, lidi, žeňte tu ženskou potěhem coby veřejného škůdce!

Zacharias-2012-459-225x145 Potěh je řemen, který ševci používají k přidržování opravované boty v klíně (www.zacharias.cz)

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články