4 důvody, proč si nevážit nové ombudsmanky Anny Šabatové – G.cz
Vyhledávání

4 důvody, proč si nevážit nové ombudsmanky Anny Šabatové

Minulý týden zvolili poslanci nového veřejného ochránce práv. Stala se jí levičácká aktivistka Anna Šabatová, která se podle Wikipedie "celoživotně zabývá ochranou lidských práv". Hm, tak to teda vybrali tu pravou...

Ivan Brezina
Ivan Brezina 20.2.2014, 15:31
profimedia-0185001561 Víc než šála jí svírá krk rudá rodinná tradice (Profimedia.cz)  

1. Podivná role v kauze mučených dětí

nnnn Barbora Škrlová – sadomasochistka, která se díky nové ombudsmance málem stala malou holčičkou V roce 2006 byla Anna Šabatová zástupkyní ombudsmana. Tehdy se na ni obrátila Kateřina Mauerová. Chtěla poradit, jak před úřady legalizovat "třináctiletou holčičku Annu", kterou vychovávala její sestra Klára. Z "nalezené dcerky feťáků bez úřední identity" se později vyklubala podvodnice Barbora Škrlová (32). V tzv. kuřimské kauze se také provalilo, že Mauerová s dalšími lidmi brutálně týrají své syny Ondru a Jakuba. Pálili je cigaretami, mlátili bambusovou tyčí, topili v kbelíku s vodou, nahé zavírali do klece. Podle psychologů se s tím oba chlapci už do konce života nevyrovnají. A co udělala Šabatová? Spolu s tehdejším šéfredaktorem Literárních novin Jakubem Patočkou pomáhala podvodníkům a mučitelům legalizovat novou identitu Škrlové. Později se vymlouvala, že prý o ničem nevěděla a že to dělala "v dobré víře", aby Mauerovi našli "pochopení a pomoc". Jenže podle zákona měla Šabatová vše oznámit úřadům. Kdyby to bývala udělala, utrpení Ondry s Jakuba by skončilo mnohem dřív. Šabatová prý mlčela "z morálních důvodů". Co je to sakra za morálku, když se kvůli ní brutálně mučí děti?  

2. Pokus o zavedení cenzury

13let_chlapec_zmlaceny_bohosudov_krupka_romove_o__6__denik-380 Dvanáctiletého Patrika v dubnu 2010 málem umlátili dva Romové, protože byl "bílý". Prosadí Šabatová, aby se o tom nesmělo psát? V září 2013 Anna Šabatová kritizovala protiromské nálady ve společnosti. V tom s ní souhlasíme a je to ostatně jen pár dnů, co jsme se na Géčku Romů zastali. Jenže Šabatová požadovala, aby se na internetu pod články o kriminalitě menšin začaly "regulovat" diskuse. "Nevhodné" příspěvky by se prý měly mazat. Ale copak problém zmizí, když o něm zakážeme veřejně mluvit? "Jeden by řekl, že Anna Šabatová si ještě pamatuje, jaké to je, když jsou média regulována, aby se do nich nedostaly žádné ošklivé větičky,'" glosoval to kdosi v diskusi (zatím ještě povolené). "Že si pamatuje, jaké to je, když ona a její rodina museli držet hubu..." Šabatová volala po zavedení cenzury, což kritizoval třeba komentátor Lidových novin Martin Weiss. "Třeba v Číně nebo v Íránu na to mají dobrý software," napsal. "Jenže to, co Šabatová dnes objevuje, existovalo vždy, internet to jen usnadňuje. Stejně tak se už před nějakým časem v našem civilizačním okruhu dospělo k tomu, že svoboda projevu je lepší. Pokud bychom byli ochotni nepropustnou, všeobjímající cenzuru zavést, musel by ji někdo (Šabatová?) obsluhovat. Společnost by žila v nevědomosti o tom, jaké postoje a myšlenky v ní existují, což by nevedlo k dobrým koncům..." Naše práva tedy teď tedy bude hájit cenzorka. Prostě koza zahradnicí...  

3. V genech zažraný komunismus

sabata_serial__2__denik-600 Jaroslav Šabata odčinil jen část zla, které jako stalinista spáchal (zdroj: STV) Za své rodiče nikdo nemůže, ale v případě nové ombudsmanky to rozhodně stojí za zmínku. Jejím otcem byl totiž Jaroslav Šabata, rudý "sekerník", který se po únoru 1948 podílel na vyhazování svých spolužáků z brněnské Masarykovy univerzity. Nevíme, jestli komunismu opravdu věřil (a byl tedy fanatik) nebo ho jen dovedně zneužil jako kariérní žebřík (a byl tedy oportunista). V každém případě ale na univerzitě přednášel marxismus–leninismus a později dělal tajemníka krajského výboru KSČ v Jihomoravském kraji. Takže žádný pomýlený řadový komouš (u kterého by to snad šlo omluvit), ale vrcholový aparátčík a jeden z hlavních architektů zrůdného totalitního režimu. Nezapomínejme, že komunismus má na kontě třikrát víc obětí než nacismus. Na jaře 1968 se dvě smečky komunistů začaly rvát o moc. Slušných lidí se ta zločinecká bitka příliš netýkala, ale týkala se rodiny Šabatových. Otec dnešní ombudsmanky se totiž ve rvačce postavil na špatnou stranu a po příjezdu sovětských tanků byl vítězi z KSČ vyhozen (všimněte si, že ze strany nevystoupil sám). Jaroslava Šabatu to zahnalo do disentu, kde napravil jen malou část zla, které v 50. letech napáchal. Jeho děti nesměly studovat. Alternativní historie vždy stojí "na vodě", ale kdyby tanky nepřijely, Anna Šabatová by jako dcera z prominentní komunistické rodiny "udělala kariéru". Takhle se z nouze stala "hrdinkou disentu" a začala se okatě zajímat o lidská práva. Jen proto, že normalizační komunisté odkopli od koryta jejího otce, stalinistického komunistu.  

4. Manžel a syn

profimedia-0157323560 Petr Uhl, člověk s extrémnějšími názory než komunisti (Profimedia.cz) Na rozdíl od rodičů si životní partnery vybíráme sami. Anna Šabatová si vybrala Petra Uhla, přesvědčeného revolučního marxistu, kterého v roce 1969 komunisti poslali na čtyři roky do vězení. Ne proto, že by se snažil prosadit demokracii a svrhnout jejich diktaturu. Uhl byl naopak pro komunisty příliš radikální. Vedl totiž tzv. Hnutí revoluční mládeže, což byla ultralevičácká skupina, navazující na Trockého myšlenky o nezbytnosti rudého povstání proti "byrokratickým" komunistům, kteří prý nedotáhli revoluci dost daleko. Komunismus byl zkrátka pro Uhla málo komunistický. Když ho normalizační režim zavřel, protestovali proti tomu ultralevičáci z celého světa. A přitom ho za mříže dostalo stejné zlo, které sám prosazoval... Svým synům předáváme svůj pohled na svět. Šabatová s Uhlem mají syna Michal Uhla, absolventa genderových studií, což je podle nás "politicky korektní" a ideologicky motivovaná pavěda. Horší ale je, že se Michal Uhl coby přesvědčený levičák z levičácké rodiny loni na jaře podílel na rozvrácení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Byl v tom záměr – levičáci totiž nemohli připustit, aby byly zločiny komunistů nezaujatě studovány, popisovány a zveřejňovány. Ty stovky zavražděných a statisíce zavřených by levičákům "kazily imidž". Podle bývalých zaměstnanců ÚSTR Michal Uhl doslova prohlásil, že "pravicoví historici v ústavu nemají co dělat". Tomu rozumíme – co kdyby se náhodou někdo z nich začal zabývat zločiny jeho dědečka Jaroslava Šabaty v 50. letech?

Tím se kruh uzavírá. Tři generace rodinného klanu Šabatů/Uhlů škodí od února 1948 dodnes. A paní Anna sedí na židli ombudsmana jako žába na prameni.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu