fb pixel Andrew Cunanan: Vrah, který se mstil úspěšným lidem – G.cz
Vyhledávání

Andrew Cunanan: Vrah, který se mstil úspěšným lidem

Zdroj: Profimedia.cz/Wikimedia Commons, Public domain

Nic netrvá věčně. Ani mládí. To ale stárnoucí prostitut Andrew Cunanan odmítal pochopit. Najednou už nebyl tím obletovaným mladíkem, který se mohl těšit z přízně nejbohatších mužů v zemi. Fyzické a psychické problémy si začal vybíjet na lidech, o kterých si myslel, že jím pohrdají. Jeho pomstě se bohužel nevyhnul ani módní návrhář Gianni Versace.

Martin Miko
Martin Miko 12.6.2024, 15:36

Ukřivděný vrah úspěšných

Andrew Philip Cunanan se narodil 31. srpna 1969 v San Diegu. Tento mužský prostitut s italsko-filipínským původem zavraždil pět lidí, včetně slavného módního návrháře Gianniho Versaceho. Kvůli těmto činům se v roce 1997 stal jedním z nejhledanějších mužů na seznamu FBI. Cunanan spáchal sebevraždu ve věku pouhých dvaceti sedmi let. Vražda Gianniho Versaceho se nesmazatelně zapsala do amerických dějin, což dokazují i natočené filmy a dokumentární snímky o této události.

Andrew byl ideálním kandidátem na studenta roku. Byl milý, oblíbený a velmi inteligentní. Navíc měl IQ 147. Vyrůstal na předměstí San Diega v bohaté čtvrti. Jeho rodina se pečlivě starala o jeho vzdělání, které mu nedělalo problémy. Byl také velmi komunikativní. Na střední škole zjistil, že je gay.

Po maturitě nastoupil na Kalifornskou univerzitu, kde studoval historii. Všechno vypadalo perfektně, dokud jeho otce neobvinili ze zpronevěry. Rodina přišla o všechny peníze, majetek jim byl zabaven a účty zmrazeny. Andrewův otec utekl na Filipíny. Bez prostředků si Andrew nemohl dovolit platit školné a musel se vrátit k matce. Ta, jako hluboce věřící Italka, jeho homosexualitu neunesla a vyhodila ho z bytu. I kdyby se tyto události nestaly, je otázkou, zda by Andrew ve studiu pokračoval. Téměř každý večer totiž trávil v gay barech a hledal sexuální partnery. Brzy přešel od mladých mužů k starším, protože ti za jeho společnost platili.

Být společníkem starších mužů se Andrewovi opravdu vyplatilo. Užívání kreditních karet, drahé oblečení, luxusní hodinky i auto za 30 000 dolarů byly součástí jeho života. Kromě těchto výhod se pravidelně účastnil honosných večírků. Na jednom z nich se setkal se slavným módním návrhářem Giannim Versacem. Ačkoli rodina návrháře tvrdí, že mezi nimi nikdy nic nebylo, Cunanan vůči Versacemu choval zášť.

Zoufalá touha po uměleckém úspěchu ho přivedla pouze k pornografii. Kvůli častému užívání drog a alkoholu vypadal ve svých sedmadvaceti letech nejméně o deset let starší, což už starším bohatým mužům nepřipadalo tak atraktivní. Znovu se ocitl bez peněz, což ho naplnilo zatrpklostí. Cítil touhu ubližovat a pomstít se těm, kteří, na rozdíl od něj, stále zůstávali úspěšní. Na rozdíl od nich však nedisponoval žádným výjimečným talentem. Byl to v podstatě jen placený společník.

Gianni Versace byl poslední obětí Andrewa Cunanana, který předtím zabil své milence a dva klienty. Jednoho mučil, druhého zase přejel jeho vlastním autem. Na Versaceho počkal přímo před jeho domem a poté, co se návrhář vrátil z procházky, ho střelil do obličeje a krku u brány domu. Záchranáři při příjezdu mohli pouze konstatovat jeho smrt. Vědom si toho, že se z toho již nedostane, Cunanan krátce poté spáchal sebevraždu.

Zdroje informací:

Podobné články

Doporučujeme

Další články