Nadšenci do atletiky nejspíše znají jméno olympijského desetibojaře Bruce Jennera, který vyhrál zlatou medaili na letní olympiádě v Montrealu v roce 1976. Jenner je známý i fanouškům nechvalně proslulé rodiny Kardashianových. V roce 1991 se oženil s Kris Kardashianovou a stal se tak nevlastním otcem její dcery Kim. Zároveň sám zplodil dvě dcery Kendall a Kylie, které jsou rovněž hvězdami showbyznysu.
Pozornost na sebe Bruce Jenner upoutal tím, když se před třemi lety rozvedl s Kris Kardashianovou a oznámil, že nadále hodlá žít jako žena. Když poprvé na veřejnosti vystoupil v ženských šatech a s dlouhými vlasy a oznámil světu, že odteď už není Bruce, ale Caitlyn, rázem se stal nejznámějším transsexuálem na světě. Krátce na to Jenner své rozhodnutí podtrhl tím, že si nechal operativně změnit pohlavní orgány.
Změna pohlaví a otevřená transsexualita Bruce Jennera, respektive teď už Caitlyn Jenner, vyvolala mezi Američany rozporuplné reakce. Zatímco liberálové ho/jí oslavovali jako hrdinu/hrdinku a ještě když technicky byl mužem, byl oceněn jako žena roku, většinově konzervativní obyvatelé Spojených států byli spíše pobouřeni tím, že z titulních stránek novin a časopisů na ně shlíží muž v ženských šatech a říká, jak změna pohlaví je to nejlepší na světě.
Amerika pocítila Jennerovu změnu pohlaví i na statistické celostátní úrovni. Od té doby, co se začal na veřejnosti prezentovat jako Caitlyn, přestali Američané toto do té doby poměrně populární dívčí jméno ve všech formách dávat svým novorozeným dcerkám. Vymizely tak malé Caitlyn, Caitlyn, Kaitlynn nebo Katelynn. Liberální média v tomto trendu spatřují důkaz transfobie a nesnášenlivosti k transsexuálním osobám. Pravda je ale spíše taková, že dokud právě liberální média nezačala transsexuály vyzdvihovat a neustále propagovat, byl vztah veřejnosti k nim mnohem méně vyhrocený než dnes.
Tady se můžete podívat na další ženy, které dříve byly muži.