fb pixel Albert Romanutti ze skupiny Bert & Friends v show (NE)BLÁZNI: Roku 2050 vyprodáme Strahov – G.cz
Vyhledávání

Albert Romanutti ze skupiny Bert & Friends v show (NE)BLÁZNI: Roku 2050 vyprodáme Strahov

Zdroj: (NE)BLÁZNI/G.cz

Další host talk show (NE)BLÁZNI přijel do studia na koloběžce a moderátor Tomáš Poláček byl nadšený, protože se teprve nedávno zamiloval do jeho muziky. Albertovi Romanuttimu je čtyřiadvacet let a vede stále populárnější, naprosto originální skupinu Bert & Friends.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 10.12.2019, 10:31

Čím je tahle hudba zvláštní? Tomáš Poláček se to za sebe v show (NE)BLÁZNI pokusil shrnout: "Napoprvé jsem si myslel, že děláte parodii na hudbu, připadalo mi to trochu úchylný. Měl jsem pocit, že poslouchám dílo afektovaného gaye, který si zašel na karaoke, pustil jakýsi hudební mix Hložka s Kotvaldem a Evy s Vaškem a pod vlivem drog začal až na místě vymýšlet šílené texty..."

Albert se neurazil, a tak mohl Poláček pokračovat: "Jenže po poslechu třetího mi došlo, jak je váš pop propracovaný, přes svoji křehkost zní občas jako undergroundový nářez a i ty texty ke mně najednou začaly promlouvat." To už se smál Albert naplno, a začal s moderátorem rozebírat například slogan "Koko–čoko lambaláda se zpronevěří" z hitovky Lambaláda. "Já prahnu po fantazijním, hypnotickém světě, přitahuje mě surrealismus," prohlásil Albert... "A zjevně oba nějak tušíme, co to je koko–čoko lambaláda, jenom to neumíme přesně vysvětlit," dodal.

Klip k písni Lambaláda najdete zde:

Skupina Bert & Friends (která pokřtí ve středu v pražském MeetFactory 11. prosince svou čtyřpísňovou desku jménem Supr) dost možná ukazuje, jak bude znít popová hudba roku 2050. "Právě na ten rok" přikyvuje kapelník"plánujeme náš největší koncert na strahovském stadionu." Příbramský rodák Albert Romanutti je skladatel, textař, pianista i zpěvák a na hudební scéně není nováčkem - pravidelně například spolupracuje se zpěvačkou Katarzií. První kapelu založil jako dvanáctiletý, na Konzervatoři Jaroslava Ježka pak absolvoval obory skladba a dirigování. "Nakonec jsem skončil u trochu bláznivého popu, ale řekl bych, že spousta věcí, které složili slavní hudební skladatelé, působila ve své době taky bláznivě. A ono vůbec není vyloučeno, že se k současné vážné hudbě, jazzu i dirigování budu vracet..."

Podívejte se na celý rozhovor novináře Tomáše Poláčka s Albertem Romanuttim ze skupiny Bert & Friends v show (NE)BLÁZNI.

Podobné články

Doporučujeme

Další články