fb pixel Vojta Dyk v talk show (NE)BLÁZNI: “ V New Yorku jsem řekl své jméno a oni se mi vysmáli“ – G.cz
Vyhledávání

Vojta Dyk v talk show (NE)BLÁZNI: “ V New Yorku jsem řekl své jméno a oni se mi vysmáli“

Zdroj: (NE)BLÁZNI/G.cz

Tomáš Poláček si do své nové talk show (NE)BLÁZNI tentokrát pozval muzikanta, zpěváka a herce Vojtu Dyka. Vojta teď aktuálně asi nejvíc žije svoji novou deskou D.Y.K., kterou natočil v Americe, konkrétně v New Yorku. A kritici nešetří chválou!

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 3.12.2019, 10:41

Uplynulé období bylo pro Vojtu poměrně zásadní. Koncertoval, připravil sérii velkých koncertů s brněnským B-Side Bandem a ostravskou filharmonií, ale také se oženil, pořídil si na Šumavě chalupu a je tam tak spokojený, že začal hrát fotbal za tamější klub jako záložník.

Album D.Y.K. vzniklo v New Yorku. „V New Yorku se mi s mým jménem nejdříve vysmáli,“ vzpomíná při rozhovoru s Tomášem Vojta, aby obratem vysvětlil, proč. "Tady u nás si můžeš myslet, že jako hudebník něco znamenáš, ale v New Yorku najednou pochopíš, že nejsi nic. Přijdeš do kostela, a tam má bezejmenný zpěvák mnohem větší rozsah než ty. Tehdy si říkáš, proč vlastně točíš desku ty. Proč ji nedělá on..." Vojta Dyk je zbytečně skromný, nová deska má vynikající kritiky. Natáčel ji ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který získal cenu Grammy za album s Gregorym Porterem. Muzikant, který v New Yorku žije deset let, přizval k nahrávání také svou kapelu Kenney Administration. „Myšlenkou nahrát album v cizině jsem se zaobíral asi devět let," přibližuje novinku Vojta Dyk. "Chtěl jsem se vymanit z komfortní zóny České republiky, kde znám skoro všechny lidi z muzikantského průmyslu, a pokročit zase o kus dál, do svého autorského nitra, hudebního vesmíru, do světa bez hranic.

Podívejte se nový díl show (NE)BLÁZNI Tomáše Poláčka s Vojtou Dykem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články