Al Capone by oslavil 120. narozeniny: 10 filmových tváří nejslavnějšího mafiána

Obrázek uživatele vaclav.roman
17.01.2019, 17:06

Ve 20. století bychom nejspíš nenašli slavnějšího mafiána, než byl Al Capone. Životní příběh tohoto muže, od jehož narození uplynulo tento týden rovných 120 let, inspiroval mnoho filmařů. Podívejte se na jeho deset nejlepších filmových představitelů. Který je váš nejoblíbenější?

Král podsvětí ve filmu

Al Caponemu nejvíc ke slávě a bohatství pomohla prohibice. Využil situace, a jelikož se nezdráhal žádné špatnosti, záhy se stal králem podsvětí. Na krku měl jak brutální vraždy, tak nelegální výrobu alkoholu, s kterým i smělě kšeftoval. To však nebylo všechno, pod palcem měl i prostituci a hazard.

Seznam jeho zločinů by vydal na hodně tlustou knihu. Alfonso, neboli zkráceně Al Capone byl skvělý také v uplácení. Podmazával právníky, ale i politiky či policii. Muži spravedlnosti se jej snažili dostat za mříže, nicméně se jim dlouho nedařilo usvědčit jej z těžkého zločinu. Nakonec pomohla lest, Al Capone však nešel za mříže za vraždy či krádeže, nýbrž kvůli daňovým unikům.

Zajímavý život nelítostného šéfa podsvětí zvaného Zjizvená tvář nezůstal bez povšimnutí filmařů, a tak se Al Capone objevil v řadě filmů. Deset z nich si můžete připomenout v následující galerii. Který je ten váš oblíbený?

A zde se můžete přesvědčit, že Tom Hardy je skutečně Al Capone. Nabízíme galerii fotografií hercovy neuvěřitelné proměny v "mafiána všech mafiánů"


Komentáře

Doporučeno pro vás