Adoptuj si svého Nora

Obrázek uživatele Ivan Brezina
09.2.2015, 16:02
Už jedou! Náhradní čeští rodiče jich letos budou mít na výběr asi tři tisíce. Domů k polárnímu kruhu se vrátí až po důkladné převýchově.

Na Prahu se valí invazní tlupy středoškolských studentů ze severských zemí. Od 7. do 18. února mají jarní prázdniny, které u nás chtějí pořádně prokalit. Dánské, švédské a norské děti sem jezdí každý rok. A rozjedou to už cestou. "Autobus hrozně páchnul,“ vyprávěl loni v iDnes šestnáctiletý Alexander Guldhammer. “Několik lidí po cestě zvracelo na toaletě, další to nestihli a pozvraceli přímo sedadla…”

Asi tři tisícovky “alkostudentů” se hned po příjezdu vrhnou do pražských hospod, barů a klubů a kalamitním způsobem si vylijí hlavy. Ve srovnání s jejich domovskými zeměmi je tu pro ně totiž chlast až absurdně levný a všude dostupný. A hlavně tu skoro nikdo nekontroluje, jestli jim už bylo osmnáct (většině nebylo). Každý rok to skončí stejně: výtržnosti, pozvracené hospody, namol zlité postavy povalující se po ulicích, demolované hotely se škodami ve statisících korun, severská mládež na záchytkách.

Tři kroky převýchovy

Při ohrožení dětí musí stát postupovat nekompromisně, přísně a spravedlivě. Norsko nám to ukázalo v kauze synů paní Michalákové. Pokud biologičtí rodiče výchovu nezvládají a předávají potomkům špatné hodnoty, stát musí děti odebrat a postarat se, aby jim adoptivní rodiče “napravili hlavu”. Což je přesně případ severských alkodětí. Jestliže v Česku nezřízeně chlastají, je to důkaz, že jejich biologičtí rodiče něco závažného zanedbali. Česká vláda by proto měla urychleně rozjet program na jejich záchranu. Navrhujeme následující postup:


1. Odchyt

Hospody, bary a kluby v centru Prahy bude navštěvovat specializovaný tým složený z příslušníků Policie ČR a zaměstnanců Fondu na ochranu ohrožených dětí. Všechny osoby mladší osmnácti let ze severských států pod vlivem alhokolu zatkne a deponuje do věznice pro mladistvé s ostrahou. Seveřanům, které je kvůli zneužívání návykových látek třeba ochránit před jejich biologickými rodiči, budou zabaveny pasy.


2. Přidělení

Severským dětem budou ve zrychleném řízení přiřazeni adoptivní rodiče z řad Čechů, kteří se postarají o jejich převýchovu. Jejich biologickým rodičům pak s nimi budou povoleny dvě maximálně patnáctiminutové schůzky za rok. Rozhovor ale musí být veden v českém jazyce a u setkání musí být přítomen zástupce českého Fondu ohrožených dětí.


3. Zdůvodnění

Biologičtí rodiče ze Skandinávie jistě pochopí, že převýchova a asimilace do českého prostředí je v zájmu jejich potomků. Stejně tak to jistě pochopí i velvyslanectví Norského království, norská sociální služba Barnevern a norští psychologové Ida Brandtzaegová a Stig Torsteinson, kteří vypracovávali posudky ve věci odebraných synů paní Michalákové. Vše se přece děje pro dobro mladých Seveřanů. Jde jen o to, aby byli ochráněni před škodlivým vlivem svých biologických rodičů.

Co se v Česku naučíš...

Zdá se vám, že půjde o mstu za norský únos synů paní Michalákové? Vůbec ne! Jen je prostě třeba všem měřit stejným metrem. A čeští rodiče navíc mohou severským dětem předat cenné životní zkušenosti. Třeba jak správně zacházet s alkoholem. Alkodětem je třeba vtlouct do hlavy, že je lepší pochlastávat průběžně (jako většina Čechů), než se kalamitně vylít jako dobytek (jako většina Seveřanů). Princip převýchovy je stejný jako v případě jiných výchovných problémů. Když nebudete s dětmi mluvit o sexu, budou informace čerpat z pornofilmů. Když severští rodiče s dětmi průběžně nepochlastávají, chovají se pak ty děti v Česku jako utržené ze řetězu. A to musíme změnit.

Mladé Seveřany je jen třeba cíleně přidělit do rodin, kde se s alkoholem denně promyšleně pracuje. Příkladem je rodina prezidenta Miloše Zemana, který je svým pozitivním vztahem k alkoholu všeoběcně znám. Promyšleně chlastá celá léta a dotáhl to až na Hrad. Kdo by mohl dát alkodětem lepší příklad?

Zaplatí to Norské fondy?

Zbývá otázka, kdo odchyt a převýchovu Dánů, Švédů a Norů zaplatí. Česká vláda by na ně mohla čerpat peníze z tzv. Norských fondů, které rozděluje velvyslanectví Norského království v Praze (viz ZDE ). Jsou to fondy, které mají přispívat ke snižování sociálních a ekonomických rozdílů v Evropě. Norský fond s názvem CZ04 je přímo zaměřen na ohrožené děti a mládež, viz ZDE. A o ty nám přece jde, bez ohledu na národnost!

A TADY máte důkaz, že je Zeman lhář prolhaná.


Komentáře

Doporučeno pro vás