Důkaz: Miloš Zeman je lhář prolhaná – G.cz
Vyhledávání

Důkaz: Miloš Zeman je lhář prolhaná

Zdroj: foto archiv

Mám to černé na bílém... i s ‚kulatým‘ soudním razítkem

Ivan Brezina
Ivan Brezina 5.2.2015, 14:29

Českými médii zmítá další z nekonečné řady skandálů prezidenta republiky. Miloš Zeman doslova prohlásil: „Jeden z největších českých novinářů Ferdinand Peroutka uveřejnil v (tehdy) prestižním časopise Přítomnost článek s titulkem Hitler je gentleman. Tentýž novinář po Mnichovské dohodě napsal: Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky.“

Zeman z toho vyvodil, že Peroutka byl jako intelektuál „fascinován naprosto zrůdným učením.“Obratem se ukázalo, že Peroutka nejen nikdy nic takového nenapsal, ale že ho nacisté na několik let poslali do koncentráku (o čemž pak napsal čtivou a mrazivou knihu Oblak a Valčík).

Kdyby byl Zeman slušný člověk, uznal by, že se spletl a omluvil se. Věc by tím byla vyřízena a Zeman by si zachoval čest. Protože ale slušným a čestným člověkem není, s pomocí svého tiskového mluvčího Ovčáčka se do své lži jen dál trapně zaplétá.

Můj slavnější kolega Peroutka se tomu už bránit nemůže – v dubnu 1978 zemřel. Udělám to proto za něj a připomenu, co je Zeman zač.

V květnu 1999 mě Zeman (tehdy ještě ne prezident, ale předseda vlády) nařkl, že jsem byl společností ČEZ podplacen za pozitivní články o jaderné elektrárně Temelín. Byl to sice totální nesmysl, ale Zeman se dobrovolně neomluvil. Nejspíš má nějaký vnitřní problém uznat chybu, což jinak naprostá většina mužů zvládá. Že by nějaké nevyřešené trauma z dětství? Absence otce? Příliš dominantní matka? Kompenzace komplexu méněcenosti z pubertálních uhrů, či naopak jejich absence? Nevím, nejsem psychiatr.

Zažaloval jsem ho proto a po osmi letech soudních tahanic vyhrál spor na ochranu osobnosti. Zeman byl odsouzen k otištění omluvného inzerátu a zaplacení odškodného a soudních nákladů.

Ne že bych se snad svým vítězstvím nad Zemanem potřeboval kdovíjak chlubit, ale Ferdinand Peroutka si zaslouží satisfakci. Ze zaprášených desek pod gaučem jsem proto vytáhnul rozsudek, který pozvedám nad hlavu jako plamenný meč. S odkazem na ten oficiální dokument může Zemanovi kdokoli připomenout: „Pane prezidente, jste usvědčený lhář prolhaná!“

Nebude to žádná urážka, ale objektivní a soudem prověřená informace. Terminus technicus.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články