fb pixel Ace Ventura dostane třetí film, Jim Carrey v titulní roli je ale nejistý – G.cz
Vyhledávání

Ace Ventura dostane třetí film, Jim Carrey v titulní roli je ale nejistý

Zdroj: Warner Bros.

Na Amazon Prime Video zamíří třetí pokračování legendární krimikomedie Ace Ventura. Film už je v produkci, jediný problém je, že se neví, jestli je jeho součástí i původní zvířecí detektiv Jim Carrey. A jestli to má bez něj smysl.

Jan Studnička
Jan Studnička 22.3.2021, 12:07

Nestárnoucí klasika

První Ace Ventura je vážně zvláštní film. Původně to měl být jenom setup pro Jima Carreyho, aby mohl na velkém plátně rozbalit všechny svoje ksichty, grimasy, gesta a prostě divnovýrazy. Ale vyšel z toho podivně zábavný a místy mrazivý... neo-noir thriller nejspíš?

Víte, ta detektivka, kterou má Jim Carrey jako zvířecí detektiv vyřešit totiž funguje podivně dobře a ta scéna z Floridy mi nahání husí kůži dodnes, i když to je možná proto, že mi bylo šest, když jsem ten film viděl poprvé. Další podivnou součástí filmu je to, jak mají Ace Venturu všichni za kreténa, ale kamera, hudba a celý film z něj dělá nejvíc cool osobu v polesí. Mělo by to být matoucí jako ta scéna ze třetího Raimiho Spider-mana, kdy je Peter Parker „zlý“, ale není. První zvířecí detektiv je prostě vážně dobrý film. Až na tu ostentativně transfobní scénu na konci. Ta vážně nezestárla dobře, ale… víte co. Devadesátky.

Druhý díl zvířecího detektiva, s podtitulem volání divočiny, už je čistá komedie a ani trochu nedosahuje kvalit prvního dílu. O seriálu Ace Ventura Junior ani nemluvě, to je věc, za kterou si měl jít někdo sednout.

No a teď pro nás Amazon chystá třetí díl.

Comeback

Nebude to seriál, nebude to nostalgický dokument, bude to klasický celovečerák. A zamíří rovnou na Amazon Prime Video, jak potvrdila společnost Morgan Creek Entertainment, která má mimo jiných cool věcí na svědomí původní dva díly. Víme, že film bude psát scenárista, jenž má na svědomí nedávného Sonica, což je v tuto chvíli nejvýdělečnější videoherní adaptace v dějinách filmu. A Carrey tam hrál.

Co nás ale trochu trápí je fakt, že Morgan Creek nechtějí potvrdit, jestli se do titulní role zvířecího detektiva vrátí Jim Carrey, takže se nejspíš s komikem stále jedná. A Carrey má kromě duševních problémů navíc zkušenost se sequelem k filmu Blbý a blbější, takže se mu dost možná nebude zpátky do hawaiské košile chtít.

Na druhou stranu Amazon společně s Morgan Creek nedávno vypustili pokračování legendární klasiky Eddieho Murphyho Cesta do Ameriky, a dopadlo to poměrně dobře. Takže šance tu pořád existuje.

Podobné články

Doporučujeme

Další články