fb pixel About You(r money): propadákový e-shop pokračuje v přemrštěných cenách – G.cz
Vyhledávání

About You(r money): propadákový e-shop pokračuje v přemrštěných cenách

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Německý eshop About You provedl v posledních týdnech reklamní blitzkrieg na všech možných frontách od billboardů až po Instagram. Slibovaná revoluce v prodeji oblečení se nekoná, místo toho nastoupilo rozčarování z nedodaného zboží, špatného balení a z tragické komunikace se zákazníky. I přes zoufalé pokusy vyřešit situaci mazáním komentářů se zdá, že problémům není konec.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 29.10.2018, 13:20

Západní kapitalismus v praxi

About You přináší na český online trh ty nejtvrdší kapitalistické praktiky. Oč jde? E-shop se chlubí svými slevovými kupony, které mají přinášet až15 % slevu na nabízené zboží. Zní to dobře, že? Realita je ale poněkud jiná a jako vždy se schovává v malých písmenkách na samotném konci webové stránky. Až po rozkliknutí podmínek akce se zákazník dozvídá, že slibovanou slevu nelze uplatnit na zboží téměř 31 značek, mezi které patří například Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Diesel, Michael Kors a mnoho dalších oděvních gigantů, které jsou hlavními tahouny e-shopu. Nemožnost uplatnit kupón ale není jedinou zvláštní praktikou německého prodejce.

Pokud slevu uplatníte, finanční úspory se totiž stejně dočkat nemusíte. A pravděpodobně nedočkáte. Několik zákazníků si na facebookových stránkách About You stěžovalo, že ceny zboží jsou oproti konkurenčním prodejcům mnohem vyšší – a to dokonce v řádech tisíců korun. Rychlé srovnání několika kusů oblečení od značky Levi’s, která letos patří k těm nejpopulárnějším, dávají tvrzením za pravdu.

Například džínovou bundu této značky nabízí About You za 2799,-, ale na konkurenčním Bibloo se tatáž bunda prodává za pouhých 1599,-, tedy o téměř 43 % levněji, než za kolik jí nabízí kritizovaný německý prodejce. I po uplatnění „akční slevy“ vychází nákup jinde mnohem levněji, a to celkem zásadně. To samé platí o podzimním kabátu Frida, jehož nákup na About You zákazníka vyjde na 5980,-, zatímco takové Zalando svršek nabízí za podstatně přijatelnějších 3090,-. A v žádném případě nemůžeme doporučit nákup bundy LMC Native Trucker, jejíž pořízení přes stylové About You přijde na 8034,-, a v tomto případě se má dokonce jednat o sníženou cenu. Snížená-nesnížená, Zalando bundu nabízí za pouhých 6280,-.

Nevíme jestli se jedná o nějaký nový způsob marketingu západního střihu, ale zatím to vypadá, že About You nenabízí oproti konkurenci žádné výhody. Chápeme, že hlavním cílem prodejce je vydělat, ale About You nemůže po žádném rozumně uvažujícím zákazníkovi požadovat takto přemrštěné částky. A slibované doručení zdarma, které jak se zdá také nefunguje, jak by mělo, tyto nedostatky nahradit nemůže. Zdá se, že nový obchodník s módou si vzal za svoje firemní motto slavný hit od Abby – Money, money money...

Slíbíš Mercedes, dodáš trabanta

Dle zákaznických hodnocení na serveru Heureka to vypadá, že zboží dodávané About You nemusí být vždy pravé. Několik komentujících tvrdí, že jim dodané oblečení neodpovídalo popisu a při srovnání s originálem bylo jasné, že se nejedná o pravé zboží.

Zatím fakt nikdo nechápe, jak může k tak obřím pochybením ze strany e-shopu docházet, nicméně už teď je pověst údajně převratného prodejce náležitě pošramocena. Přidejte k tomu zprávy o neoriginálním balení dodaného zboží (ze kterých se v poslední době stává interní vtip komentujících na Facebooku prodejce) a About You bude mít ještě co dělat, aby dostálo slibům, kterými nás celé týdny spolu s Leošem Marešem masírovalo na sociálních sítích. To je tak, když slibujete kvalitu jako Mercedes a dodáte leda tak Trabanta. Obojí je sice německé, ale rozdíl pozná asi každý.

A tady čtěte o tom, že Praha 2 dočasně zakazuje nenáviděné elektrokoloběžky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články