fb pixel A přece se točí! Ve světě přibývá lidí, kteří věří, že je Země placatá – G.cz
Vyhledávání

A přece se točí! Ve světě přibývá lidí, kteří věří, že je Země placatá

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Žijeme ve světě, ve kterém si můžeme objednat letenku nebo najít svoji polohu díky malému zařízení, které známe pod pojmem mobilní telefon. Na druhé straně také však žijeme ve světě, v němž nás neustále rostoucí skupinka lidí přesvědčuje o tom, že je Země placatá. Toto tvrzení doprovází několik šílených teorií, jež postrádají logiku. Nejšílenější na tom je, že tomu věří i některé celebrity, které tyto bludy ještě propagují.

Martin Miko
Martin Miko 27.12.2019, 15:49

Je Země placatá?

Je rok 2023 a na této planetě roste počet lidí, kteří věří, že je naše Země plackou. Před čtyřmi lety se dokonce na Českém rozhlase objevil rozhovor českého vědce Jiřího Grygara s konspiračním teoretikem, který si říká Bača. Rozhovor raději vkládáme do článku, protože toto rozhodně stojí za poslech.

Lidská hloupost je nekonečná, jako býval kdysi Sovětský svaz, takže se nemůžeme divit tomu, že tomuto nesmyslu věří stále více lidí. Největší problém je na tom fakt, že i když těmto „plochozemcům“ předložíte tisíc argumentů a vědeckých poznatků o tom, že je Země kulatá, tak vám neuvěří. Je to podobné jako u voličů SPD. Ti je budou zkrátka volit, i kdyby Tomio každé své slovo ve slovníku nahradil slovem migrant. Posuďte sami.

Tématu se věnovala i televize CNN, jež odvysílala reportáž o lidech, kteří věří této bláznivé konspirační teroii. V USA se prý například zjistilo, že každý šestý Američan si není na 100 % jistý tím, že je Země vážně kulatá. Bizarní na tom všem je, že tomu, že je Země placatá nevěří jen celebrity, ale dokonce i piloti komerčních aerolinek.

Mezi další dlouhodobé propagátory této šílené teorie patří například i americký rapper B.o.B., který však věří i mnoha dalším konspiračním bludům. Problém v jeho případě je však v tom, že disponuje miliony sledujících na svých sociálních sítích, kde může „inspirovat“ a znejistit mnoho svých fanoušků. Lidé bohužel přestávají věřit vědě a faktům a mnohem raději se přiklánějí k pocitům a k tomu, co jim poradí nějaký youtuber, zpěvák nebo influencer.

Ukazuje se, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Možná by bylo lepší, kdyby lidé více četli encyklopedie, než sledovali temná zákoutí internetu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články