fb pixel A pak, že Němci nemají smysl pro humor! Road movie 25 km/h je přesně to, co v lednu 2020 potřebujete vidět – G.cz
Vyhledávání

A pak, že Němci nemají smysl pro humor! Road movie 25 km/h je přesně to, co v lednu 2020 potřebujete vidět

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pokud jste se o svátcích pohádali s někým z rodiny, netrapte se, vůbec není třeba to urovnávat. Času na to bude vždycky dost! Ale ne; hlavně to musí přijít samo, což ukazuje i překvapivě vtipná německá road movie Markuse Gollera 25 km/h.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.1.2020, 07:55

Cestou necestou

Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (Lars Eidinger) a Georg (Bjarne Mädel), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sbližování, humoru i hledání smyslu života.

Na poslední Letní filmové škole v Uherském hradišti zvítězil v diváckém hlasování snímek režiséra Markuse Gollera z roku 2018 s příznačným názvem 25 km/h. Komediální road movie se ale do standardní kinodistribuce dostává až nyní, což ničemu nevadí.

Jakkoliv překvapivé se může zdát skoro až absurdní, že německý film je vtipný, lehký a hravý, v případě tohoto kousku to ale určitě platí, proto je to přesně to, co uprostřed zimy potřebujeme. A navíc poměrně krátce po vánočních svátcích, které se jistě v řadě rodin neobešly bez hádek. Lehce sentimentální a ne zrovna objevný, leč věčně aktuální námět bez problému rozehřeje vaše zmrzlá srdce.

Je to tak již druhý film od našich západních sousedů za relativně krátkou dobu, který je zábavný. Tím prvním, který vzbudil naši pozornost a drží si příjemně vysoká hodnocení, je snímek Bez věcí nad věcí, který se komediální cestou věnuje problematice konzumní společnosti a jejímu zahlcení materiálními věcmi. Přátelé z kraje wurstů, budeme vás sledovat!

Podobné články

Doporučujeme

Další články