fb pixel A hipsteři se nebudou mít kde slunit: podniky na náplavce přes léto zavřou kvůli „revitalizaci“ – G.cz
Vyhledávání

A hipsteři se nebudou mít kde slunit: podniky na náplavce přes léto zavřou kvůli „revitalizaci“

Místo hipsterů a podnapilé mládeže letos Rašínovo nábřeží zaplní bagry a řemeslníci. + DALŠÍCH -1 FOTEK

Posledních pár let se přes léto po náplavce na Rašínově nádraží prakticky nedalo projít. Kolem zdejších podniků a především Bajkazylu se od prvního sluníčka až do toho posledního neustále shlukovali všichni cool Pražáci. Letos tam ale místo ovíněných hipsterů budete přeskakovat leda řemeslníky a bagry. Až do září totiž bude probíhat „revitalizace lokality“, což ji pravděpodobně na celou sezónu zabije.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.4.2018, 12:13

Buď sbohem, náplavko

Každý, kdo posledních několik let trávil jaro a léto v Praze, byl alespoň jednou na náplavce. Nábřeží se vždy s příchodem teplého počasí okažitě obsypalo zprvu hipstery, a posléze i zbytkem Prahy. V nejlepší dny tam od oběda fakt nebylo k hnutí. Tenhle nádherně otravný obrázek je ovšem od letoška minulostí.

Tři dny poté, co už bychom v sluncem zalitých dnech měli mít otevřeno, přišlo oficiální oznámení. Bajkazyl a všechny pobřežní provozovny budou celé léto zavřené. Podle původní domluvy měla alespoň po část sezóny být náplavka občanům a návštěvníkům Prahy normálně k dispozici. Bagry ale mají přijet 20. dubna a do září se má stavět,“ stojí ve statusu na Facebooku Bajkazylu, který byl po celé uplynulé roky jakýmsi srdcem dění na náplavce. Právě u něj se konalo nejvíc představení, koncertů a dalších kulturních akcí.

Přestavba je součástí revitalizace lokality, kterou Magistrát schválil v únoru 2017 a měla začít už na podzim loňského roku. Plán se ale přesunul, a tak žádný z podniků se zázemím v kobkách letos neotevře, protože rekonstrukce se týká hlavně vnitřních nábřežních zdí. V kulatých prostorách pak mají vzniknout nové kavárny a výstavní prostory, na náplavce samotné pak má přibýt košů, laviček a lepšího osvětlení. Primátorka Adriana Krnáčová vyloučila, že by se měla celá oblast uzavírat, omezení podle ní budou vždy jen v dílčích částech prostoru.

Co to bývalo, už to ale prostě nebude. Otázkou je, kde si letos v létě budou Pražáci vylívat zobáky. Nabízí se samozřejmě zahrádka u Letenského zámečku, kde to už teď dost žije, klasikou na opačné straně města jsou potom Riegrovy sady. Docela fér je i náplavka na smíchovské straně, tu už se ale z mrtvých pokoušel vzkřísti kde kdo a zatím to neklaplo. Třeba je rok 2018 její velkou příležitostí!

A tady 18 tipů, kam v Praze zajít podle cizinců, co tu žijí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články