fb pixel 18 pražských tipů od zahraničních návštěvníků i cizinců, kteří zde už delší dobu žijí – G.cz
Vyhledávání

18 pražských tipů od zahraničních návštěvníků i cizinců, kteří zde už delší dobu žijí

Zajímá vás, jak Prahu vidí cizinci? Známý server Huffington Post jim dal ohledně názorů na naši ‚Stověžatou matku‘ volné pole působnosti.

Václav Rybář
Václav Rybář 16.2.2016, 12:50

Huffington Post je respektovaný server s širokou čtenářskou základnou. Věnuje se pestrému spektru témat, a to i v rámci úspěšných blogů. Jedním z nich je Eating Europe. A právě tam padl dotaz na oblíbená pražská místa a zákoutí, která v průvodcích nenajdete. Z těch nejlepších příspěvků vybíráme hlavně názory cizinců dlouhodobě žijících v Praze (tzv. expatů), ale i pozorných a vybíravých zahraničních turistů. Podívat se na Prahu optikou návštěvníků z okolních i vzdálených zemí totiž nikdy neuškodí.

1. Vycházky po kavárnách

Miluju na Praze, že se můžete procházet centrem a nevnímat kilometry v nohách. Klidně nachodíte dvanáct kilometrů a můžete si dělat přestávky v malebných zákoutích. Tady hledám inspiraci. (Sagar Rakin, Youth Included)

2. Posezení u řeky

Stačí mi k životu málo. Sednout si s pivem u Bajkazylu na Náplavce, koukat na západ Slunce a poslouchat nějakou živou muziku. Potřebuje snad člověk víc? (Alasdair Bouch)

3. Nebozízek

Rád chodím na Petřín a někdy se zastavím v Nebozízku. Vynikající jídlo i pití a nádherný výhled na Prahu. Až se budete vracet z rozhledny, určitě se tu zastavte. (Martin Tidmarsh)

4. Hospoda starší než celá Amerika

Noční Praha má svoje kouzlo. Nejdřív se bavíte s dobrou partou ve sklepní hospodě, která je stará pět století, a pak vyrazíte po kočičích hlavách do spleti uliček. Je vám vlastně jedno, kam jdete, protože cesta je v tu chvíli cíl a nějaká další hospoda se vždycky najde. (Steve Knots)

5. Antikvariáty

Když jsem tu s dcerami, tak se rády touláme Františkánskou zahradou, ale o samotě radši brouzdám bezpočtem pražských antikvariátů. Jejich majitelé si rádi povídají a vždycky umí doporučit nějakou raritu. (Elizabeth Haas, expats.cz)

6. Piknik v Riegerových sadech

Co může být lepšího než piknik s dobrým vínem a laskominami z pražských lahůdkářství, pořádaný ve stínu Pražského hradu? A když budete mít štěstí, možná uvidíte i nechvalně proslulého bruslaře v těsné kombinéze s ledvinkou. Kolují tu o něm hotové legendy. (Christina Hicks, rádio Svobodná Evropa)

7. Sledování domorodců

Centrum Prahy je plné úžasné architektury a zajímavých lidí. Projděte se z Václaváku směrem na Staroměstské náměstí, přejděte most a až se vymotáte ze zakroucených uliček, namiřte si to na Letnou. Tady můžete svou pouť zakončit zlatým ležákem. Hlavně si ale všímejte domorodců, to je můj největší koníček. (Brett Ira)

8. Farmářské trhy

Víkendové trhy na pitoreskním náměstí Jiřího z Poděbrad jsou mojí pravidelnou tradicí. Dobře se tu najíte, dobře tu nakoupíte a lidé se tu mračí o trochu méně než všude jinde. (Mishka Plesnik, Gilles Oulevey)

9. Úžasná cyklostezka

Praha má jednu z nejkrásnějších a nejdelších cyklostezek. Vede podél řeky a protáhne vás dokonce i kouskem historického centra. Pokud pojedete pořád dál a dál, dostanete se až na kraj zástavby a překvapí vás nádherná příroda, která je doslova na dosah. Jeden z důvodů, proč jsem každý den v sedle. (Mark Baker)

10. Koncerty v Atriu

Dobře střežené tajemství. V komorní atmosféře (aktuální program ZDE) tu hrají mnozí umělci, kteří jindy účinkují na nejdražších scénách, doslova za babku. Koncerty klasické hudby za cenu meníčka v McDonaldu? To se neodmítá. (Mary Matz)

11. Česká klasika v Lokálu

Chcete vyzkoušet autentickou českou kuchyni? Zapomeňte na turistické pasti a vyzkoušejte Lokál. Chodí sem i řada místních, ceny jsou solidní a třeba přijdete plněným knedlíkům nebo svíčkové na chuť. Za zkoušku to stojí. (Steve Gove, Prague Fringe)

12. Pivní scéna

Na pivo láká do Česka každý, ale Praha je plná sympatických hospůdek, malých pivovarů, a každý týden se objeví nějaká novinka, kterou stojí za to vyzkoušet. Nad pivem se navíc nejsnáz utužují nová přátelství. (Aaron Johns, Taste Local Beer)

13. Staromák

Vždycky, když jdu posedět s kamarády do Týnské, zastavím se cestou z metra na Staroměstském náměstí. Ano, je to ohraná písnička, ale ani po jedenácti letech mne nepřestala bavit. Neustálý ruch, úžasná architektura, prostě pulzující místo, které musíte vidět. (Andy Hunt)

14. Zajděte do Crossu

Cross Club v Holešovicích je místo, kde Jules Verne potkává cyberpunk. Úžasná výzdoba, ochotná obsluha a vůbec hodně uvolněná atmosféra. O výběru piv a drinků nemá smysl mluvit, ale dokonce i snacky tu stojí za to. Jeden z klubů, do kterých se vyloženě těšíte. (Adam Zbiejczuk, BabelGuide)

15. Západ slunce na Vítkově

Přineste si něco k snědku a pití, sedněte si na schody a vychutnejte si, jak se celé město topí v soumraku a jeho charakteristických barvách. Všechny památky najednou ožijí způsobem, který nenajdete na žádné pohlednici.(Auburn Scallon, Eating Prague Food Tour)

16. Sekáče

Záplava bazarů a antikvariátů, ve kterých najdete spoustu překvapení. Na rozdíl třeba od Paříže jsou tu věci extrémně levné. Rozhodně vás ale překvapí výběr a množství podobných obchůdků v centru. Snadno přebíháním mezi nimi strávíte den. A vždycky najdete něco fantastického. (Karen Feldman)

17. Ranní procházka Starým městem

Chcete vidět tradiční turistické lokace v jiném světle? Kupte si hodně brzo ráno oblíbenou kávu a vyrazte od Staroměstského náměstí přes Karlův most ve chvíli, kdy se město teprve probouzí a majitelé stánku ještě nerozbalili svoje nádobíčko. Procházku pak můžete zakončit třeba v Angelatu v Rytířské, kde mají nejlepší zmrzlinu v celé Praze. (Katerina Batueva, Youth Included)

18. Čistička v Bubenči

Kamarádi mi nevěří, ale když je konečně zlákám, mají na konci prohlídky úsměv na rtech. Nádherná architektura, vtipní průvodci a krásně vycíděno. Procházet se pražským podzemím, poslouchat historky a nasávat atmosféru (fakt to tu nesmrdí) je prostě paráda. (Sam Beckwith, Prague Pig)

Ale nakonec tu pro vás máme článek o tom, že nejhezčí Praha stojí uprostřed Texasu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články