fb pixel "Á domov, sladký peklo!" 17 největších životních mouder Ala Bundy ze seriálu Ženatý se závazky – G.cz
Vyhledávání

"Á domov, sladký peklo!" 17 největších životních mouder Ala Bundy ze seriálu Ženatý se závazky

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Přesně před 32 lety se začal vysílat jeden z nejkultovnějších seriálů devadesátek, Ženatý se závazky. Příběhy znuděného prodavače bot Ala Bundy a jeho rodinky sice už zmizely z našich obrazovek, ale některé hlášky hlavy Bundovic rodiny by se daly s klidem tesat do kamene.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 5.4.2019, 15:38

Zakažte Ala!

Úspěch seriálu byl v Americe fenomenální, ale neobešel se bez skandálů. Po odvysílání dílu Podprsenka z třetí řady vznikla v roce 1989 ve státě Michigan iniciativa, vedená aktivistkou Terry Rakolta, která vyzvala k bojkotu seriálu. Důvod? V této epizodě se objevilo několik lechtivých scén; postarší muž nosící dámské prádlo či žena, která Alovi ukáže svoje poprsí, které je zakryté jen její rukou. Rakolta byla zděšena z toho, že se na seriál dívají i její malé děti a okamžitě rozeslala několik dopisů reklamním sponzorům pořadu a vyzvala je k bojkotu seriálu.

Její snaha byla úspěšná a skutečně několik sponzorů přestalo seriál podporovat - Rakolta byla dokonce pozvána do několika talkshow, kde vedla svou kampaň proti tomuto obscénnímu pořadu. Vedení společnosti FOX, která Ženatého se závazky vysílala, dokonce odmítla odvysílat novou epizodu, která pojednávala o soudním řízení proti Alu Bundovi - televize se tak snažila uklidnit situaci.

Jenže se stal pravý opak. Místo bojkotu se masivně zvedla sledovanost seriálu, jelikož i špatná reklama je přeci reklama a u televizních seriálů to platí dvojnásob. Sponzoři se pod vidinou vyšších zisků k seriálu vrátili a bojkot pořadu potichu skončil.

A tady si přečtěte o tajemné smrti Kurta Cobaina.

Podobné články

Doporučujeme

Další články