9 zvyků, které si osvojili šťastní lidé. Připojte se k nim!

Obrázek uživatele Radka Pruzinova
09.11.2017, 15:11

Štěstí máte na dosah ruky. Stačí si ji položit doprostřed hrudníku a pořádně se nadechnout. A pak je taky dobré řídit se následujícími radami. Dobrou zprávou je, že na teploměru svých pocitů můžete dosáhnout hřejivých hodnot už jen tím, že změníte prostředí, v němž se pohybujete a způsob komunikace s těmi, kteří se v něm pohybují s vámi. Není to vůbec náročné a výsledky stojí za to.

1. Udržujte svůj životní prostor čistý

Čistota vašeho domu, bytu nebo kanceláře (případně alespoň stolu) může mít obrovský vliv na čistotu vaší mysli. Kreativita je sice potřebná, ale z čistého prostoru vystřelují nápady mnohem častěji, protože se nezamotají do bordelu, který se povaluje všude okolo. Můžete myslet jen na to, co je opravdu důležité a nic dalšího neodvádí vaši pozornost. Čím jste tvořivější, tím jste pak šťastnější. Neexistuje jednodušší rovnice.

2. Zbavte se starých a nepotřebných krámů

Zahoďte s nimi i zbytečný sentiment. Nechte si jen pár opravdu mezních suvenýrů na doby dávno minulé. Ty nejzásadnější a nejsmysluplnější si můžete i vystavit. Do koše hoďte jen tretky a papíry, vzpomínky si nechte. Budete se pak cítit volní jako pták a můžete začít schraňovat další kraviny, aby bylo příště co vyhazovat.

3. Neutrácejte za věci, které doopravdy nepotřebujete

Pokud utrácíte za drobnosti, které vlastně nepotřebujete často, vzrušení z nákupu něčeho hezkého pro sebe brzy ztratí svůj význam. Kromě toho, že kupíte krámy, si děláte i průvan v peněžence. Být finančně konzervativní často přináší klid do duše. Navíc, pokud něco opravdu potřebujete a není to zrovna nejlevnější, budete tlouct hlavou o stěnu s pohledem upřeným na dvanáctou až osmnáctou kabelku, kterou jste nutně musela mít.

4. Lidi ve svém životě si pečlivě vybírejte

Ty, se kterými můžete být sami sebou, si držte velmi blízko a hýčkejte si je. Těm, kteří tuhle zásadní podmínku nesplňují, věnujte jen tolik duševní síly, kolik si zaslouží. Rozhodně je nenechte ovlivňovat vaši náladu. To vám pomůže udržet si spoustu pozitivní energie, kterou můžete dávat dál. Z tohohle kolotoče nebudete chtít jen tak vystoupit.

5. Jezte zdravě

Mějte se rádi. K tomu patří i péče o své tělo zvenčí i zevnitř. Znáte přece tu poučku: Ve zdravém těle zdravý duch. Budete mít spoustu energie a nebudete si připadat přišpendlení k židli. Budete se prostě cítit fajn. Na druhou stranu, čokoláda taky funguje docela dobře...

6. Cvičte

Cvičení, které vám rozbouří endorfiny, funguje jako emocionální Red Bull. Budete se cítit dobře ve svém těle a budete na sebe hrdí. To jsou celkem dobré stavební kameny ke štěstí.

7. Dělejte, co máte rádi

Nevzdávejte se svých vášní a koníčků. Jednak vám vždycky zvednou náladu a taky mohou být odrazovými můstky vaší kariéry snů. Vždyť co je lepšího, než dělat něco, co máte rádi? Ale i pokud se nechcete stát spisovatelem, hudebníkem nebo třeba zahradníkem, měly by pro vás být vaše koníčky důležité. Čerpáte z nich totiž inspiraci a uvolnění. Obojí má nesmírný dopad na další oblasti vašeho života.

8. Proškrtejte nebo naopak doplňte diář

Pokud toho máte na práci (a nejen na práci) příliš mnoho, není to ideální. Stejně tak naopak. Extrémy jsou pro vaše duševní zdraví škodlivé. Pokud jste příliš zaneprázdněni, těžko se dostáváte do kontaktu sami se sebou, což vám zabraňuje v osobním růstu. Pokud máte času příliš, cítíte se jednak neproduktivně a propadáte skepsi a navíc máte příliš času přemýšlet o tom, jaký jste looser. To taky není úplně ideální.

Plánujte dopředu a vyplňte svůj život inspirativními setkáními i akcemi. Vždyť se toho děje tolik. Buďte součástí světa tam venku. Bude vás to bavit. I když, sem tam se příjemně nudit, je samozřejmě taky v pořádku.

9. Žijte tady a teď

Minulost už byla a budoucnost ještě nenastala. Jediné, co se počítá, je přítomnost. A bude taková, jakou si ji uděláte. A pokud se díky vnějším okolnostem zrovna nezadaří, není proč se trápit, protože situace prakticky okamžitě padá do kolonky "minulost". A budoucnost, ve které se budete cítit příjemně, už máte přece naplánovanou.

A TADY máte ještě 14 dalších jednoduchých a návodných kroků ke štěstí.


Komentáře