fb pixel 9 věcí, na kterých rapper Jay-Z vydělává miliony dolarů – G.cz
Vyhledávání

9 věcí, na kterých rapper Jay-Z vydělává miliony dolarů

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Své 53. narozeniny slaví americký rapper Shawn Corey Carter, který je u veřejnosti pravděpodobně populárnější pod uměleckým jménem Jay-Z. Ten je nejen úspěšným hudebníkem, ale i schopným podnikatelem, jenž dokáže vydělat v podstatě na všem od sportu až po módu. Díky tomu se řadí mezi nejbohatší rappery světa...

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 1.12.2022, 18:53

1. Rap

Když patříte mezi umělce jako je Jay-Z, dokážete vydělat nejen na koncertech a prodaných deskách, ale i na prodeji vaší muziky do filmů nebo videoher. Jay-Z vydal desítky zásadních hitů, které rádia hrají dodnes. Celkově prodal přes 50 milionů desek.

2. Oblečení

Jeho oděvní značka Rocawear byla založena v roce 1999 v New Yorku a v dobách své největší slávy se prodávala hojně i v Česku. Rocawear dokonce vyrábí i vlastní parfém s názvem 9IX. V roce 2006 ji Jay-Z prodal za 204 milionů dolarů.

3. Hudební vydavatelství

V polovině 90. let založil společně se dvěma kamarády nezávislé vydavatelství Roc-A-Fella Records, které nakonec vstoupilo do společnosti Def Jam. V roce 2005 se Jay-Z stal generálním ředitelem Def Jam.

4. Sponzoring

Je logické, že firmy chtějí využívat Jay-Z jakožto nástroj marketingu. Je influncerem pro Rebook, Duracell, Budweiser nebo Samsung.

5. Sportovní bary

Spoluvlastní oblíbený řetězec sportovních barů s názvem The 40/40 Club, které jsou oblíbené po celém světě. Síť těchto podniků čítá prozatím 8 provozoven, z čehož se jedna nachází na stadionu Brooklyn Nets, jehož je menšinovým vlastníkem.

6. Bistro

Oblíbené bistro The Spotted Pig, které se nachází ve West Village v New Yorku, je prý nonstop plné a má skvělé recenze. Zde figuruje Jay-Z jako investor.

7. Basketbal

Kromě toho, že je od roku ředitelem brooklynské basketbalové arény Barclays Center, je i menšinovým vlastníkem týmu NBA Brooklyn Nets.

8. Streamování hudby

Jay-Z v roce 2015 odkoupil streamovací službu Tidal (obdoba Spotify) a na tiskové konferenci ve stejném roce se představil společně s nejznámějšími umělci světa (Kanye West, Madonna, Nicki Minaj, Coldplay, Daft Punk, Beyoncé atd.), kde dal každému z nich 3 % akcií za to, že na této službě budou exkluzivně vydávat své nové desky a singly.

9. Beyoncé

Za každým úspěšným mužem stojí žena. Za Jay-Z stojí žena velmi úspěšná, se kterou nahrává společné písně, točí videoklipy a vyprodává turné.

A zde si přečtěte názory Čechů na průměrnou mzdu v Česku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články