8 věcí, které si musíte koupit v rakouských krámech – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, které si musíte koupit v rakouských krámech

Spar a Billa. Zvenku vypadají stejně, ale jakmile vstoupíte do rakouské verze, propadnete se do světa lokální zeleniny, skvělých uzenin a hlavně výrobků, které prostě u nás nejsou. A měly by být!

Václav Rybář
Václav Rybář 16.5.2014, 21:15

1. Swedy

swedy Hrozně křehká čokoládová tyčinka (berte balení po čtyřech, je výhodnější) skrývající jemnou našlehanou nugátovou pěnu.  

2. Frankenmarkter

franken Poctivá malinovka? Tu v Česku seženete jenom točenou, bez ohledu na to, co tvrdí televizní reklamy. V Rakousku ale mají třeba malinovou příchuť sodovky Frankenmarkter, která je boží, úplně bez cukru a vůbec nechutná chemicky. Neberte to za padesátník.  

3. Polívka v plechu

gulash Jste odchování polívkami z pytlíku? Pak je jasné, že k těm z plechovky nemáte důvěru. Stačí ale koupit nějakou z Marks&Spencer a zažijete věci. Nebo třeba poctivou gulášovku od Knorru. Jsou v ní obří kusy masa a chutná skoro jako ta ze sjezdovky.  

4. Schinkenchips

schinken Rakouské supermarkety jsou plné uzenin od Handla. Už se dostaly i do těch českých a jsou skvělé. Schinkenchips, klasické výpečky, které jako malé ruličky praženého blaha můžete užírat, jsou to nejlepší, co si může vaše masná huba přivézt.  

5. Philadelphia s příchutěmi

philly U nás mají jenom jednu a pak ještě čokoládovou od Milky. V Rakousku jich prodávají víc než tucet. S grilovanou paprikou, bylinkami, česnekem atd.  

6. Almondy DAIM

almondy Hrozně sladký a hrozně dobrý dort, který u nás mají jenom v IKEE. Tady ho mají všude.  

7. Laugenstange

17_Kleingeback Klasické pečivo z louhovaného těsta, které je základem rakouské gastronomie. Ta rozpékaná parodie z Kauflandu se tomu nepodobá ani chuťově, ani vizuálně. Po pečivu běžte v Rakousku v první řadě. Nejlépe v nějaké Bäckerei.  

8. Mohr im hemd

mohr Typický rakouský desert "mouřenín" je takovou bábovičkou s čokoládou uvnitř a šlehačkou navrch. Mají ho v každé lepší restauraci. Algida ovšem vyrábí i zmrzlinu s touhle příchutí, která je snad ještě lepší.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články