9 ukázek incestu v literatuře aneb co je špatný, to se lidem líbí – G.cz
Vyhledávání

9 ukázek incestu v literatuře aneb co je špatný, to se lidem líbí

Krvesmilstvo! Je to zatraceně divný a úchylný, přesto knihy s tímto tématem všichni žerou.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 15.2.2014, 22:48

1. Betonová zahrada

betonova zahrada csfd cz http://csfd.cz Surový příběh čtyř nedospělých sourozenců. I přes smrt rodičů se děti rozhodly samy žít v téměř opuštěné městské zástavbě. Nově nabitá svoboda a děsivé tajemství zalité v betonu ve sklepě z nich učiní navzájem cizí, nemorální a zvrhlé osobnosti. Konečná scéna incestu vám doslova vezme vítr z plachet. Betonová zahrada je tak perverzně dokonalá, že ji budete chtít číst znovu. A má dokonce i filmové zpracování.  

2. Král Oidipus (Sofoklés)

wa westfordk12 us kral oidipus http://wa.westfordk12.us Bylo by nemístné nezmínit toto antické drama - Oidipus podle věštby zabije svého otce a ožení se se svou matkou. Když mu tento životní omyl dojde, oslepí se. Jeho matka a manželka v jednom spáchá sebevraždu.  

3. 120 dnů Sodomy (Markýz de Sade)

kinosoprus ee http://kinosoprus.ee Abychom nemystifikovali, tato kniha je plná VŠECH možných perverzností. Co vás nikdy ani nenapadlo, to je zde černé na bílém. Incest je jen kapkou v moři. Na 120 dnů se společnost čtyř pánů, sestávající z jejich manželek, dcer, mladých dívek, chlapů a kurev, zavře do švýcarského zámku. Zatlučou se dveře i okna a jede se...  

4. Geraldova hra (Stephen King)

deviantart com gerald http://deviantart.com Rané dílo mistra hororu je už tak dost hutné čtení. Hlavní hrdinka je připoutána k posteli bez možnosti se vysvobodit, venku padá noc, její manžel leží u postele mrtvý a jí začíná šplouchat na maják. Její vzpomínky na perverzní epizodku s otcem jsou předehrou k mnohem většímu nervovému napětí.  

5. Lolita (Nabokov)

thestacks daedspin com lolita http://thestacks.daedspin.com Všechny vás samozřejmě napadne, že Humbert Humbert byl jen něžným pedofilem. Z morálního hlediska ale zašel i dál, když se stal nevlastním otcem mladé Nymfičky. Tedy toto mecheche technicky vzato BYLO incest. Tak, a obhájili jsme si to.  

6. První láska, poslední pomazání (Ian McEwan)

csfd cz prvni laska http://csfd.cz Soubor povídek, čtenář víceméně naváže na předchozí knihu Iana McEwana, Betonovou zahradu. Perverze, incest, zneužívání - to přesně chcete číst, samotného Mistra perverze.  

7. Jinací (Taras Prochasko)

atr ihned cz jinaci http://art.ihned.cz Ukrajinský autor vypráví životy komunity starousedlíků jedné podivné vesničky položené vysoko v karpatských horách. Zvláštní nemravné čtení.  

8. Les enfants terribles (Jean Cocteau)

yellowgreenwatering blogspot com Les enfants http://yellowgreenwatering.blogspot.com Bratr je odkázán na péči své starší sestry. Nebude to jen tak - vznikne mezi nimi velmi intimní a vášnivý vztah. Společně převrátí motto: "Kdo si hraje, nezlobí". Stejně jako Lolita se kniha dočkala filmové adaptace. Vidět ji dokonce můžete v operním zpracování.  

9. Hra o trůny (George R. R. Martin)

gameofthrones wikia com http://gameofthrones.wikia.com V současnosti neznámější a neoblíbenější fantasy série, z velké části díky seriálovému zpracování od HBO, které je, jednoduše řečeno, naprosto perfektní. Skalní fanoušci samozřejmě nemohou opomenout knižní předlohu. Sex mezi sourozenci/dvojčaty Cersei a Jaimem velice šokujícím způsobem odstartoval běh spletitého příběhu. A autor série navíc ani jednoho z páru (zatím) nezabil, což je jistý příslib do budoucna...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články