9 tipů proti prvomájové kocovině – G.cz
Vyhledávání

9 tipů proti prvomájové kocovině

Testujeme na vlastní kůži, opili jsme se jako čuňata a je nám stejně zle, jako vám. Omluvte případné překlepy.

1. Multivitamín

kaloricketabulky.cz Hoďte si do sklenice s vodou rozpustný šumák s multivitamínem. Tělu dodá látky, které potřebuje na regeneraci po včerejší pařbě.  

2. Nepijte kafe

Kofein zužuje cévy a zvyšuje krevní tlak. Pokud vám v hlavě buší sbíječka, protože jste to včera přehnali s pitím, udělá vám káva ještě hůř. Navíc jde o silně diuretickou věc, takže dělá opak toho, co potřebujete. Teď byste hlavně měli...  

3. Pít vodu

gidfgahy giphy.com Vysokou koncentraci alkoholu v krvi nabourá dostatečný přísun tekutin. Vykašlete se na sladké limonády nebo džusy, ty působí opačně, naopak vodu z těla vytahují, aby se naředily.  

4. Dejte si prášek

Aspirin nebo ibuprofen vám pomohou utlumit bolesti hlavy. Alkohol po ránu odchází z vašeho těla, takže už je to bezpečné - neberte je před spaním, protože tak je koncentrace nežádoucích látek vyšší a jejich efekt do rána stejně odezní.  

5. Jezte, ale správně

gipghjkahy giphy.com Nadlábnout se vejci nebo slaninou možná zní jako dobrý nápad, ale svému tělu, které bojuje s odbouráváním alkoholu, musíte poskytnout snadno stravitelné věci. Topinka je ideální, pomůže nenásilně zvýšit hladinu cukru v krvi, abyste se necítili slabí a opotřebovaní. Když už, nadlábnout jste se měli před pitím, aby se zpomalil proces absorpce alkoholu do těla.  

6. Sex

Není vědecky prokázáno, že by zázračně léčil kocovinu, ale jak říká Dr. Joris Verster z univerzity v Utrechtu, alespoň vám čas s kocovinou rychleji uteče. Pomalá šmachjlovačka, když jste oba vláční z předešlého večera, ještě nikoho nezabila.  

7. Jděte na čerstvý vzduch

giphasdfy nitsu-j.tumblr.com Kyslík urychluje proces rozkládání a odbourávání alkoholu v těle. Pokud se udržíte na nohou, vyražte na krátkou procházku, jestli se s vámi celý pokoj houpe, alespoň si otevřete okno.  

8. Hoďte to

Není se za co stydět - pokud je vám zle a míchali jste včera všechno možné, strčte hlavu do mísy nebo kyblíku a zbavte se toho, co vám po včerejšku zbylo v žaludku. A pro příště si pamatujte, že nejlépe uděláte, když se směsi piva, vína a kořalky zbavíte ještě, než jdete spát. Ráno vám bude mnohem lépe.  

9. Žádné vyprošťováky

gisfdhaehy www.gifbay.com Ranní dávka alkoholu vás možná na chvilku otupí, takže vám nebude na tak blbě, ale jde přesně proti tomu, o co se vaše tělo celou noc snažilo - zpracovat alkohol a dostat vám ho z těla.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články