9 počítačových her, ze kterých padnete smíchy na zadek – G.cz
Vyhledávání

9 počítačových her, ze kterých padnete smíchy na zadek

Až se budete řehtat u monitoru nebo před Playstationem, neříkejte, že jsme vás nevarovali!

1. The Neverhood (1996)

Tahle adventura vznikla náročným procesem klasické animace – pajduálci, prostředí a veškeré pohyby jsou z plastelíny. Což tvůrcům umožnilo hrát si s výrazy, tvary, geniálními vizuálními vtípky, synchronizovanými s hudbou a zvukovými efekty. A hlavního hrdinu Claymana si díky jeho nemotornosti zamilujete. Je to jako animovaná groteska, ve které hrajete hlavní roli. Ukázku si pusťte až do konce, pokud se alespoň jednou neusmějete, nemáte smysl pro humor.

2. Saints Row 3 & 4 (2011, 2013)

full201104211723322383283_saints-row-the-third-dildox_ gamesacrosstheworld.com Mafiánská akce ve stylu GTA se v prvn ích dvou dílech ke své škodě brala moc vážně. Trojka a čtyřka vás vezmou na divokou jízdu plnou narážek na populární kulturu a ujetých situací. Závod rikš, které pohání otroci v kůži? Máme. Obří fialové dildo jako zbraň? Jistě. Dubstepový kanón, po jehož zásahu nepřítel zemře v příšerných tanečních křečích? Také. A tygr na zadních sedačkách kabrioletu, který vás rafne, když nejedete dost divoce, je jen třešnička na dortu. Ve čtyřce je míra absurdity vyhnána na 200 procent, protože se odehrává ve virtuální realitě.

3. Grand Theft Auto: San Andreas (2004)

screen05_1 gtacity.cz Hry ze série GTA byly vždy vtipné, ale vrcholem bylo San Andreas, které se odehrává v devadesátých letech - následující díly byly také srandovní, ale občas se braly až moc vážně. Posmějete se zvlášť, pokud máte přehled o americké černošské komunitě a umíte dobře anglicky, z pouličního gangstera CJe se během desítek hodin hraní stane mocný podnikatel, který na své cestě potká bezpočet dokonale hláškujících postaviček. Hispánské gangstery, asijskou mafii, ožralého rappera, zfetované britské DJe, zkorumpované fízly, tajné agenty, pasáky... Hra vás naučí, že i chladnokrovené vraždy, loupeže nebo likvidace kriminální konkurence se dají provádět s úsměvem na rtech.

4. South Park: Stick of Truth

South-Park-The-Stick-of-Truth-02www.incgamers.com Hit letošního roku se s ničím a s nikým ne*ere. Dělá si srandu z židů, prdění, gayů, narkomanů, všech. Parta kluků ze South Parku se tak zažere do své hry na hrdiny ve stylu Dračího doupěte, že vám po chvíli ani nepřijde, že po sobě házejí hovínky nebo střílejí šípy s přísavkou na konci. A pokud jste se chtěli někdy vydat do rekta stereotypizovaného homosexuálního muže, i to zde zažijete a budete se u toho smát jako blázni.

5. Sam & Max (1992)

7576-sam-max-hit-the-road-dos-screenshot-front-of-sam-and-max-s-offices mobygames.com Pes a králík, soukromí detektivové. Hafan Sam je hláškující soukromé očko se sklony ke košatému komentování situací, ušák Max je zase sociopat se zálibou ve zbraních. Originál kromě geniálních dialogů pobaví roztomilou kreslenou grafikou z pera Steva Purcella, 3D pokračování zase přinese smršť lokací a postav typu mluvící hlavy Abrahama Lincolna, ďábelské zlaté rybičky, emo-upírů nebo trojice liliputských pitomců z televizního seriálu. Stereotyp nehrozí, všichni hlásí jako o život, dobrá angličtina nutná.

6. Psychonauts (2005)

73465_fullwww.gamershell.com Jsou skutečně psycho. Dětský tábor pro agenty, kteří se mohou vydat do mysli nepřítele, slibuje absurditu na každém kroku. Pestrost prostředí a způsoby řešení problémů vyvolávají otázku, zda tvůrci nebyli na nějakých silných drogách, mrknete se třeba do deskové hry z napoleonských válek, zahrajete si na obří godzillu ve světě rybích lidí nebo pomůžete získat ztracené sebevědomí operní zpěvačce, kterou drtí vyžraný kritik ve stylizované lóži divadla. A úroveň, která se zabývá konspirací z padesátých let, je pak vysloveně na palici. V tom dobrém slova smyslu. Zahrajte si a objevíte vtip na každém kroku.

7. MDK2 (2000)

mdk2hd_001 tbreak.com Jak asi vypadá hra, ve které vystupuje šestinohý pes s kulomety, ujetý vědec a uklízeč v hypermoderním bojovém obleku? Jako kdyby hlavní postavy nebyly dost ujeté, boují s armádou polodementních mimozemšťanů, kteří napadli Zemi a je třeba vysvětlit jim to po zlém na jejich domovské planetě. A s lidmi, kteří používají jako zbraně například jádrem poháněné topinkovače, to půjde velmi vtipně.

8. Duke Nukem: Forever (2011)

duke0505-610b gameinformer.com Nešťastná, o víc než deset let opožděná a i tak po technické stránce nedotažená hra. Ale pokud se odvážíte ji spustit, na každém rohu čeká nějaká legrace. Hrdina Duke předvádí svůj ultramachismus každých pět minut, nepřátele likviduje krvavě zábavným způsobem a sekce, kde je zmenšený na úroveň hlodavce a pobíhá po kuchyni pošimrají vaši bránici.

9. Grim Fandango (1998)

Grim-Fandango1www.xblafans.com Vítejte ve světě mrtvých, oblečeném do překrásného noirového hávu. Hra se zabývá životem mrtvých, takže je plná krásného cynismu - jako agent Manuel Calavera se snažíte pomoci další mrtvole, dámě jménem Mercedes, v její cestě do posledních koutů podsvětí. Jestli jste si mysleli, že po smrti končí veškerá legrace, jste na omylu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články