fb pixel 9 nejvtipnějších televizních seriálů posledních let – G.cz
Vyhledávání

9 nejvtipnějších televizních seriálů posledních let

Máte rádi humor? Máte rádi dobrý humor? Máte rádi zvrácený, černý, hnusný, ironický, cynický, něžný, lidský humor? Tak čtěte dál. Jestliže máte rádi strojený humor Petra Rychlého nebo ubohých seriálů produkce tuzemských televizí, tak dál nečtěte.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.8.2016, 11:58

Humor je děsně subjektivní. Nikdy se nikdo nezavděčí všem. Takže i následující seznam je subjektivní.

V tuzemsku to bohužel po České sodě šlo s humorem na pokračování od desíti k pěti. Snad jen Okresní přebor byl ve svém žánru zdařilý a dejme tomu na naše poměry ještě Comeback. I Hospoda měla něco do sebe.

Tím to tak nějak končí a za srandou na pokračování se musíme podívat za hranice. Od komediálního seriálu člověk očekává, že bude vtipný. Jediné, co musí seriál umět, je rozesmát. Takové ty milostné zápletky a moudra, kterými se honosí drtivá většina amerických sitcomů, ty jednoho spíše otravují.

1. IT Crowd

Kdesi v podzemní kobce firmy Reynholm Industries sídlí IT oddělení s ajťáky Mossem a Royem. V pilotu k nim přibude i Jen na pozici vedoucího oddělení, která nemá o IT ani šajna a žije v domnění, že když do Googlu zadáte slovo „Google“, zničíte internet.

Naprostá dokonalost humoru je podtrhnuta nejen precizně napsanými postavami hlavních protagonistů, tak i vedlejších postav. Jedna nejvtipnějších věcí, která kdy v Anglii vznikla.

2. Bleck Books

Graham Linehan (autor IT Crowd) spojil síly s Dylanom Moranem a vznikl svižný a velmi vtipný sitcom Bleck Books.

Vše se odehrává v malém antikvariátu pod taktovkou Dylana Morena, flegmatického majitele, který celý den nasává víno. Sekunduje snaživý asistent Bill Bailey a kamarádka „od vedle“ Tamsin Greig. Šílené zápletky a absurdní scénky občas střídají hluchá místa, ale i tak je zde o srandu poměrně dost postaráno.

3. Simpsonovi

Inu, není třeba představovat. Jestliže jste nebyli posledních třicet let v kómatu a zrovna teď jste se nevzbudili, tak víte, o co jde.

Ačkoliv kvalita a humor šel po desáté sérii dolů, nesmí tento seriál v žebříčku chybět. Ono, taky udělat 27 sezón komediálního seriálu, aniž by se vtípky neopakovaly nebo postupně nevyšuměly, to prostě není v lidských silách. I tak jsou poslední sezóny poměrně zdařilým zážitkem a pokud bychom je nesrovnávali s dřívějšími sezónami, byla by to extra třída.

4. Futurama

Tvůrci Simpsonových si odskočili do budoucnosti a vytvořili zdařilé humorné dílko. Opět dokonale vykreslené postavy i budoucnost. Odkazy na současnost se to jen hemží. Nápad super. Provedení super. Lehký úpadek však seriál neminul a přišel dříve než u Simpsonů.

5. Robot Chicken

Ultimátní náser parodických, nekorektních, absurdních a za hranu vyhnaných scének a vtípků. Seriál z pera Setha Greena, jehož jeden díl je dlouhý maximálně dvanáct minut, je plný kraťoučkých skečů, které spolu většinou navzájem nesouvisí. Signifikantní loutková animace dává seriálu originální rozměr.

Tady nejde o příběh. Tady nejde o charaktery postav. Tady to je v první řadě jenom prdel. A parádní. Je zde spousta narážek na americké popkulturní fenomény (potažmo je často rovnou paroduje), takže jestliže bude toto váš první americký snímek, tak se asi moc nechytáte.

6. Studio 30 Rock

Americké komediální seriály zde zastupuje pouze tato zdařilá parádička. Mohli jsme sem přidat Big Bang Theory nebo How I Met Your Mother, nicméně, jak již bylo řečeno, ačkoliv tyto seriály jsou vtipné, svým klasickým mustrem, kdy do děje přidávají vztahové linky, opouštějí žánr ryze humorných seriálů a blíží se někam k žánrům romantických komedií.

Zpět ke Studiu 30 Rock. Liz Lemonová je hlavní scénáristkou zábavního pořadu The Girlie Show. Má povětšinou líný a neschopný tým a navíc musí neustále hasit rozmíšky mezi dvěma hlavními hvězdami pořadu. Do toho všeho Alec Baldwin ve své životní roli Jacka Donaghyho, svérázného ředitele vysílání. Prostě je to sranda.

7. South Park

South Park ze všech uvedených (i neuvedených) seriálů prošel postupně největší proměnou. A nejlepší, nutno podotknout. Od prvních sérií, kde většina vtipu vycházela z naprosto absurdních zápletek (viz Masák, který má místo nohy Patricka Duffyho) a těžila z všudypřítomných vulgarismů, přešla k velmi zdařilé společenské satiře. Ostatně není v současnosti seriál, který by byl tak rafinovaně satirický a přitom stále občas sáhnul k oněm absurdním zápletkám.

8. Family Guy

Na první pohled vykradačka Simpsonů. Na druhý pohled lepší než Simpsonovi. Alespoň co se týče humoru. Tam, kde Simpsonovi pouze naznačovali a chodili kolem po špičkách, tam jde Family Guy po hlavě. Tomuto seriálu není nic svaté, a proto je tak vtipný.

9. American Dad

Jesltiže je seriál Family Guy vykradačkou Simpsonů, tak American Dad je vykradačkou vykradačky. Ostatně, stejně jako Family Guy, vyšel z pera scénáristy Setha MacFarlana a tím pádem je humor dost podobný.

Na rozdíl od Family Guy, v tomto seriálu nemáme žádné „flasbacky“ a děj proto nic nekouskuje. Rozdílnost postav obou seriálů dává možnost přiklánět se k jiným tématům. U American Dad proto často narazíte tu na politickou satiru a tu na spoustu trefných narážek na patriotismus, republikány, gaye a podobně.

Poznámka: Červeného trpaslíka jsme do seznamu nezařadili, neboť to je ten typ seriálu, kdy jedni ho naprosto zbožňují, a jiným nic neříká. Navíc autor článku tento seriál nepochopil.

Ještě jedna poznámka: V seznamu chybí Monty Pythoni. To je v pořádku. To je totiž úplně jiná liga.

A úplně poslední poznámka: Jestliže znáte ještě nějaký vtipnější seriál, tak se nebojte a napište do komentářů. My si ho pak stáhneme.

A TADY máte 7 seriálů, které vám ukradnou půlku života.

Podobné články

Doporučujeme

Další články