9 fakt zajímavých informací o smrti – G.cz
Vyhledávání

9 fakt zajímavých informací o smrti

Čeká na nás. Na všechny. Na shledanou.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 10.4.2014, 12:00

1. Pohřbívání

Zvyk pohřbívat mrtvé je asi 350 tisíc let starý. Důkazy o tom byly nalezeny ve Španělsku, v 30 metrů hluboké jámě v Atapuercu. Byly zde nalezeny zkamenělé pozůstatky 27 různých těl Homo heidelbergensis, pravděpodobného předchůdce člověka neandrtálského. i-see-dead-people  

2. Smrt v USA

Američané od roku 1951 neumírají kvůli vysokému věku. V tomto roce totiž vláda nechala stáří jako příčinu smrti vymazat a taková klasifikace se nesmí používat.  

3. Žravé enzymy

Do tří dnů od smrti se stane to, že enzymy, které vám v žaludku pomáhaly při trávení jídla, vás začnou požírat. Mrtvé buňky pro tyto trávicí bakterie začnou být potravou, což mimo jiné způsobuje to, že mrtvé tělo je plné plynu a člověku vypouknou po smrti oči.  

4. Supi

Zoroastriánci v Indii nechávají těla svých mrtvých ležet na zemi a čekají, až je sežerou supi. pillow fight yuthink  

5. New York

V New Yorku denně více lidí spáchá sebevraždu než zemře přirozenou smrtí.  

6. Královna Victoria

Královna Victoria před svou smrtí trvala na tom, že chce být pohřbena v županu svého zesnulého muže prince Alberta a jeho plastovou protézou ruky.  

7. Blány

I buňky musí páchat sebevraždu. Děje se to při buněčném dělení, když se člověk vyvíjí. Kdyby v sobě buňky toto dobrovolné zabíjení sebe sama neměly naprogramované, rodíme se s blány mezi prsty.  

8. 21 gramů

V roce 1907 provedl jeden doktor v Massachusetts experiment, při kterém zjistil, že člověk po smrti zratí 21 gramů. Od té doby se to bere jako fakt. A přitom není. Závěry doktora MacDougalla jsou špatné a výzkum byl označen za pseudovědecký. Snímek obrazovky 2014-04-09 v 13.21.54  

9.  Všichni umřeli

Je odhadováno, že za tu dobu, co člověk jako živočišný druh existuje, zemřelo asi 100 miliard lidí.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články