9 důvodů, proč se okamžitě odstěhovat z Prahy na venkov – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč se okamžitě odstěhovat z Prahy na venkov

Hlavní město spousta lidí považuje za metu, ve které je radost. Bydlet. Ehm... Ne. Zde jsou důvody, proč bychom odsud nejraději zdrhli.

1. Přelidněno

Žije tu zhruba 1,25 milionu lidí, hustota zalidnění je přes 2500 obyvatel na čtvereční kilometr. Pokud jsou všichni zalezlí doma, není problém, ale zkuste si třeba nakoupit po práci nebo jízdu autem či busem ve špičce. Z vašich spoluPražáků dostanete záchvat, všichni se někam cpou, tlačí, lepí, smrdí, funí... Ne, nepřeháníme, ale Pražáci na rozdíl od obyvatel moderních měst (Paříž, Brno, Bratislava, Brusel, Bukurešť, Krakov atd) ve velké většině nepoužívají deodoranty. I takoví Indové se dvakrát třikrát denně sprchují. Ale Pražák? Ten ne! Opravdu by vám nebylo lépe někde na vsi?  

2. Cyklisté

IMG_6346 Foto: g.cz Praha je město relativně hornaté a ke komplexnímu systému cyklodopravy celkem nevhodné. Přesto se tu horečně budují cyklostezky odnikud nikam za velké peníze, na kterých cyklistu nepotkáte celý den. Jak umně shrnul kolega Brezina, pražští jezdci jsou nevychovaní, neznají pravidla silničního prostoru, na semaforech trpí barvoslepostí a myslí si, že jim celé město patří, včetně chodníků - čímž je krmí například lobbistické cyklosdružení Auto*mat.  

3. Parkování

parkk www.praha.cz Po celé Praze se nyní horečně zavádějí parkovací zóny. Existují tři druhy - zelená, kde můžete za peníze parkovat celý den, oranžová, kde se dá parkovat jen v určitou dobu, a modrá, vyhrazená pro rezidenty. I ti musí za parkování před svým vlastním domem platit bez garance, že na ně zbude místo. Copak takový každodenní stres zažívají obyvatelé jiných obcí, třeba Tří Seker? Ne, parkují, kde je volno.  

4. Pochybní politici

Pan Jančík na Praze 5, bývalý primátor Bém, kauza Opencard - to může být jen špička ledovce všech pochybných kšeftíků a prasáren, kterých jsou pražští politici schopni. Netvrdíme, že v nějaké levárně jedou úplně všichni, ale nejbohatší město republiky je pro řadu z nich dojná kráva. Místo občanů kapsa vlastní nebo kamarádova, našich peněz je přeci dost pro všechny. Na venkově se sice možná také krade, ale hůř a v menším.  

5. Ceny

8778 www.prazdroj.cz Přijde vám normální dát za půllitr plzeňského padesát korun? Pražákům už bohužel ano. Ceny jsou v Praze neskutečně napálené, co se týče jídla, bydlení a spousty dalších životních nezbytností. Jistě, platy jsou zde nejvyšší v republice, ale pokud pracujete v Praze a bydlíte mimo ni, budete si žít jako panstvo.  

6. Turisté

British_Tourists_drunk_naked-580x434 cheap-trip.eu Nic proti turistům, pokud jich není jako much na hovně. Své město si chcete užít, ne v něm trpět. Proč také většina Pražáků jezdí o víkendech na venkov. Protože tam je něco, co oni nemají - klid, ticho, prostor.  

7. Doprava

Hromadná doprava je sice v Praze na velmi dobré úrovni, ale pro řidiče aut je město vysloveně nepřátelské - nejen kvůli parkování. Dostavba tunelu Blanka se opožďuje a dokončení východní části městského obchvatu je v nedohlednu. Připočtěte si zužování vytížených komunikací cyklopruhy nebo různými buzeropatřeními, snižování rychlostních limitů kvůli údajnému hluku a emisím a nabudete dojmu, že produktivního člověka s vlastním vozem Praha vlastně nechce. Fajn, další důvod, proč vypadnout.  

8. Žebráci

beggar hoteliermiddleeast.com Rozhodně se nechceme vysmívat nebo ohrnovat nos nad lidmi v existenční nouzi, ale když za vámi popáté v týdnu přijde ten samý vagabund s tím, že mu chybí posledních pár korun na vlak na venkov, máte chuť mu říct, ať jde kamsi. Nikoho takového v Roztokách u Jilemnice nepotkáte.  

9. Nikdo vás nemá rád

Můžete být sebelepší člověk, ale pokud jste Pražák, ve zbytku země sklidíte jen posměch a opovržení. To o něčem svědčí. Třebaže je to často nespravedlivé, žít s cejchem pražského aroganta a nemakačenka není nic příjemného.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články