9 důkazů, že andělé skutečně existují – G.cz
Vyhledávání

9 důkazů, že andělé skutečně existují

Alespoň v naší mysli. Stačí zvednout oči k obloze.

Elsa K.
Elsa K. 26.10.2014, 11:30

Proč vlastně upínáme v moment, kdy se snažíme navázat kontakt s Bohem, zrak k obloze? Dělají to i ateisté. Snažíme se dohlédnout něco, co nás přesahuje a pojmout očima celý vesmír, nebo snad čekáme na znamení? Někdo věří v jednoho Boha, někdo sám v sebe a někdo v to, že Bůh je všude kolem nás i v nás, přičemž z tohoto úhlu pohledu jsou tyhle "mrakohrátky" kouzelnou manifestací boží existence...  

1. V původním hebrejském i řeckém významu slova byl anděl jednoduše "posel" (hebrejsky מַלְאָךְ‎‎ - mal'ach, řecky ἄγγελο - angelos).

facebook-com Zdroj: facebook.com  

2. Až v pozdním židovství - a tím zprostředkovaně i v křesťanské víře - se stal prostředníkem mezi člověkem a Bohem.

angelreach-com angelreach.com  

3. Někteří religionisté soudí, že andělé zpodobňují pozůstatky pohanských kultů. Značná část biblických příběhů se totiž až příliš podobá některým sumerským a blízkovýchodním bájím.

dailymail-co-uk CJ Holding, Barcroft Media Zdroj: dailymail.co.uk  

4. V pozdní antice se objevují první zmínky o padlých andělech, přičemž nejznámější z nich je Lucifer, dále pak Šemchazaj a Azazel.

metabunk-org metabunk.org  

5. Vnímání andělů jakožto lidských ochránců a průvodců je odvozeno z Bible. Katolická církev o nich v tomto smyslu hovoří i v katechismu. Tuto definici lze vystopovat i v raném křesťanství.

wisdomportal-com wisdomportal.com  

6. Andělé hrají svou nezastupitelnou roli i v islámu.

dailymail-co-uk-a Tohoto anděla nestvořila příroda, ale ruští aeronauté při přehlídce letecké akrobacie. Zdroj: dailymail.co.uk Jsou "dvořany" Božího dvora, zaznamenávají činy lidí, vedou je k poslednímu soudu a zároveň i stráží peklo. Nemají ale moc přimlouvat se u Boha. Podle islámské tradice, která ovšem není uvedena v Koránu, navštíví každého po smrti andělé Nakir a Munkar, aby se ho přeptali, nakolik byl správným věřícím.  

7. Andělé se dělí do devíti skupin (tříd, kast, kůrů). Jsou to: serafové, cherubové, trůnové, panstva, síly, mocnosti, knížectva, archandělé a "obyčejní" andělé.

wunderground-com wunderground.com  

8. Archandělů je podle staré židovské tradice patnáct: Ariel, Azrael, Gabriel, Haniel, Chamuel, Jeremiel, Jofiel, Metatron, Michael, Rafael, Raguel, Raziel, Sandalfon, Uriel a Zadkiel.

huffingtonpost-com-Florida huffingtonpost.com Každý má jiné poslání a zprostředkovává podle esoteriků jinou energii. Astrologové pro změnu věří v existenci sedmi archandělů: Gabriela, Rafaela, Anaela, Michaela, Samaela, Zachariela a Orifiela. Křesťanská církevní tradice ale uznává pouze tři z nich - Gabriela, Michaela a Rafaela.  

9. V současné době nauka o andělech na rozdíl od minulosti stojí na okraji zájmu teologů. Úplně naopak je to ale mezi "obyčejnými" lidmi.

sodahead-com sodahead.com Lorna Byrne - irská mystička a spisovatelka vyšroubovala svými knihami (jako např. Andělé v mých vlasech, Schody do nebe nebo Andělské poselství naděje), ve kterých velmi sugestivně tvrdí, že se s anděly setkala a komunikovala s nimi, zájem o nebeské posly a strážce na maximum.   A co vy? Věříte v anděly?
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články