8+1 leteckých simulátorů, na kterých jsme vyrůstali – G.cz
Vyhledávání

8+1 leteckých simulátorů, na kterých jsme vyrůstali

Virtuální piloti! Pokud máte nalétány tisíce hodin, určitě jste začínali na některé z těchto legendárních her...

1. F29 Retaliator

retaliator Stálice na pevných discích různých X86tek a dalších prehistorických strojů vás posadila do kokpitu dvou tehdy (1989) supertajných či fiktivních strojů. Měli jste tu Lockheed F-22 (který sice existuje, ale tehdy ho programátoři vytvořili podle svých odhadů) a také zcela vymyšlenou F-29. Čtyři scénáře, moře zábavy ve vzduchu.  

2. TFX

Na svou dobu nesmírně pokročilá hra, ve které jste pilotovali F-22, F-117 nebo Eurofighter Typhoon v hodně realistické krajině a s nutností znát specifika jednotlivých strojů. Denní i noční mise byly zábavné, manuální laserové zaměřování bomb také, stejně jako možnost katapultovat se v malé výšce hlavou dolů - z pilota pak zbyl mastný flek. Dalo se přistávat i na letadlových lodích, které jste kupodivu mohli potopit palbou palubního kulometu. Malá piha na kráse skvělé hry.  

3. Gunship 2000

gs20001 http://www.wirdfors.se Simulovat letové vlastnosti vrtulníků nebylo v dřevních herních dobách vůbec snadné - natož sedmi různých strojů, které vám Gunship nabídl. Letový model byl sice pochybný, ale na druhou stranu zábavný a nechal vás využívat realistické postupy při vrtulníkovém boji.  

4. Falcon 4.0

fal mobygames.com Pokud jste vlastnili originál, víte, že hra měla manuál o několika stech stránkách. Ovládání F-16 Fighting Falcon Block 50/52 bylo propracované do všech detailů a také neskutečně těžké. Pokud jste přežili let, mohli jste si gratulovat. Pokud ne, byla tu detailní 3D analýza boje, ze které jste se mohli poučit, proč vám to nejde jako ve filmu Železný orel.  

5. Red Baron

RedBaron-600x237 http://www.rockpapershotgun.com Křehké dvouplošníky (na výběr jich bylo sedmnáct) z první světové války - atypická a o to lepší hra. Kromě kampaně jste si mohli střihnout duel se známými leteckými esy - Manfredem von Richthofenem, Maxem Immelmannem nebo Hermannem Göringem. Ke každému byl k dispozici popis, takže jste se i něco dozvěděli. Hra má i druhý a velmi povedený díl.  

6. F-117A Stealth Fighter 2.0

Hraje se podobně jako Retaliator, ale důraz je kladen na neviditelnost stroje F-117. Nepozorovaně se dostat k cíli, zničit nebo vyfotografovat a hezky potichu zase domů. Pokud vás baví kličkování mezi radary a bombardování, je to dobrý způsob, jak trénovat trpělivost.  

7. Aces Over Europe

aoe-me262 http://www.rolandandcaroline.co.uk Stará dobrá druhá světová - s povedenými 3D modely letadel, které na sobě měly dokonce textury! Tedy, barvy a tvary, vždyť se psal rok 1993. Kampaň měla více méně dynamický průběh a mohli jste sednout i do proudového Messerschmittu Me 262. Kdo by odolal...  

8. Comanche: Maximum Overkill

Ve své době zjevení - simulátor vrtulníku RAH-66 Comanche (který se bohužel nedostal do výroby) využíval ke generování krajiny voxely, tedy barevné body, umístěné v prostoru. Žádné nevzhledné plochy, takže terén vypadal velmi složitě, realisticky a mohli jste ho skvěle využívat ke svému prospěchu.  

Čestná zmínka: Sopwith

attach http://www.overclockers.at Ok, tohle není simulátor ani omylem, ale kdysi šlo o velmi zábavnou leteckou hru, ve které jste likvidovali nejen pozemní cíle bombami a kulometem. Pro řadu z nás to bylo první setkání s virtuálním létáním.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články