8 zubařských masakrů aneb Kdo se bojí, nesmí googlovat

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
28.12.2014, 14:12
Čeká vás trhání osmiček alias zubů moudrosti? Pokud jste hypochondr, tak si radši vůbec nevyhledávejte zážitky těch před vámi.

1. Masakr zubní vrtačkou

33364 „Ahoj Jano, jestli máš strach, tak se raději na nic neptej, protože neznám nikoho, kdo by měl na trhání moudráků vzpomínky lepší než hrozné. Tedy ne to trhání, to je umrtvené a nebolí, ale potom ta rána po zubu, ta se hojí minimálně několik dní a já jsem měla tu smůlu, že se mi pokaždé zanítila a denně jsem chodila na výměnu drenů. Lahůdka... Nicméně, když se to všechno zahojilo, přestala jsem mít pořád pokousané tváře a jazyk a srovnaly se mi zuby, které předtím neměly dost místa v puse. Závěr? Je to děsné, ale dá se to přežít a výsledek za to stojí.“ (www.ordinace.cz)  

2. Do morku kostí

1114 „Říkala jsem si rozříznou dáseň zub vytrhnou a pohoda jo jo oni dáseň rozříznou ale pak si vezmou "vrtačku" a odsekají vám kost aby zub mohli chytnout a vytáhnout ,nebolí to ale pak.... nesměla jsem spát v leže, ledovat, atp a prý mi odstranil tolik kosti že to doroste až za 3 měsíce a nesmím se do tváře praštit mohla by mi prasknout čelist.“ (www.ordinace.cz)  

3. Kašovitá strava

44457 „Hele otevrit pusu na kartacek je lahoda, vyndavali mi osmicku vpravo dole, byla vodorovne a zarostla v dasni, zubar to nejak rozrezal a pak vyndaval, mam tam stehy a neskutecne oteklou pusu, vypadam jak zruda a k tomu se nemuzu najist, jedine zuzlam jogurt ten procpu mezi zubama, jak rychle by mel otok slezt? mam to desne veliky a to leduju ze mam snad i omrzliny.“ (www.ordinace.cz)  

4. Drogová lajna

6666557 „Dnes je to 6 dní, co mi vytrhla pravou dolní osmičku, pusu už můžu otevřít, ani to moc neopuchlo, ale asi třetí den mě začalo bolet ucho a taky uzlina. Je to fakt psycho, nevím jestli jít k zubařce nebo na ORL, střídám paralen, ataralgin a ibalgin. Nevím jestli je správné se cpát analgetiky tak dlouho. Zvyknout si na bolest snad ani nejde.“ (www.ordinace.cz)  

5. Delší než Hobit

2224 „Před zákrokem jsem dostala dvě mega injekce, které naštěstí zabraly. Zubař se trápil 1,5 hodiny, dvakrát rentgen, vrtání, sekání, dlabání a já nevím co ještě tam páchal. Prostě dostal to po kouskách ven. Po třech hodinách začalo to pravé nefalšované peklo bolesti. Kdo to nezažil, neví co to je. Ležela jsem a řvala a řvala. Šílený. Celý týden do sebe hážu ibalgin, ibuprofen, panadol, panadol-extra, samozřejmě leduji až mám modrou pusu. V noci se budím bolestí, takže docela nevyspání. Jídlo už ani neznám.“ (www.dama.cz)  

6. Vaše kušna pozná středověk

5445457 „Kořeny jsem měla zarostlé v kosti a ještě k tomu začínající zánět. Pan doktor mi to umrtvil a začal trhat, vůbec to nešlo vytrhnout, zjistil, že mám kořeny každý na jinou stranu. Pořád to nešlo, musel vzít páčidlo, kterým to teda po delší době vypáčil. Panu doktorovi děkuji, že to tak zvládl, byl prostě super! Ještě si u toho zpíval. Mám sice natrženou pusu, čtyři stehy a antibiotika,ale mám to za sebou. Druhý den jsem šla do práce, ale museli mě odvézt domů, měla jsem teplotu a bolestí jsem nemohla vydržet.“ (www.dama.cz)  

7. Cirkulárka v puse

777884 „Nejhorší na tom zákroku je ta pilka nebo co to bylo řikali tomu fréza... když to začali odsekávat tou frézou tak STRAŠNÝ!! prostě si představte cirkulárku nebu zbíječku v hlavě. Tak cítíte ten zvuk a ten i bolí...taková klasická zubní vrtačka je luxus hudba. Potom to páčení toho zubu...taky bolí já to měla s problémama až do čelistního nervu mi to zasahovalo..během vyndavání cítím bolest v nose a za okem,tak mu to řikám a on hm...tak to je špatný..a dali další 2 injekce, celkem tedy 4.“ (www.emimino.cz)  

8. Zvuky, co nezapomenete

88877 „Když jsem tam šla, tak jsem se klepala jak ratlík. A to mi trhali jen jednu osmičku, ale blbě uloženou, takže to dělali na stomatochirurgii na sále. V čekárně byl ve vedlejší ordinaci chlapeček, tak 1.–2. třída. Neskutečně tam křičel. Dva chlapi mu drželi hlavu násilím. Neskutečný křik. Sestřička vylezla ven a všem v čekárně povídá, že to má umrtvené, že nic necítí, ale už má hysterický záchvat. A po tomhle jsem já šla na sál.“ (www.emimino.cz)   A TADY máte ještě něco děsivého: fotografie prvních plastických operací.

Komentáře