1. Trvalá
Je smutným faktem, že se trvalá i dnes těší velké oblibě. "Vlasy se dají zachránit maskami a oleji, ale už nikdy nebudou tak kvalitní jako dřív. Dokud zcela neodrostou," tvrdí kadeřník našich celebrit Tomáš Kislinger.
2. Krepování
Frčelo tak před deseti lety a některé vlasy se z něj doteď nevzpamatovaly. Je to podobný průšvih jako trvalá.
3. Usínání s mokrými vlasy
"Je lepší umýt si vlasy až ráno. Jinak vám zplesniví jak hříva, tak polštář. Navíc upravit přeležené vlasy bývá problém," říká Kislinger.
4. Pevné culíky
Fungují jako super lifting na vrásky, ale totálně vám mohou oslabit vlasy. Používejte zásadně látkovou gumičku, která je k vlasu šetrnější a dopřejte vaší kštici sem tam odpočinek.
5. Tupírování
Pokud se zrovna nechystáte vytvořit si na hlavě plesový účes, vykašlete se na tupírování a objem si vytvořte pomocí tužidla a foukání přes velký kulatý kartáč. Na tupírování to chce mít fištróna, nebo si nenávratně poškodíte strukturu vlasů, o zacuchání nemluvě.
6. Domácí barvení
Šetříte korunky tím, že si kupujete nejlevnější barvy v drogeriích? Proč jsou tak levné… přemýšlejte… no protože jsou nekvalitní a dělají vám z vaší hřívy počůranou slámu. A taky si koledujete o nějakou pěknou alergickou reakci.
7. Denní mytí
Nic se nemá přehánět a týká se to i mytí vlasů. Myjte je, jen pokud je to opravdu nutné a používejte šetrné šampony. Kondicionér by měl být samozřejmostí. Vlasy při ždímání jen lehce pomačkejte. Žádné otáčivé pohyby. Mimochodem, čím častěji vlasy myjete, tím více se vám mastí. Pokožka totiž na šampon a vodu reaguje tak, že mazové žlázy produkují více mazu.
8. Žehlení
Ani s tím by se to nemělo přehánět. Narovnat vlasy se dá i pracnějším foukáním. Jen to chce trpělivost a um. Když už musíte nutně žehlit, nezapomeňte použít vlasové přípravky, které jsou určené speciálně pro žehlení a které chrání vlas před poškozením.