8 znaků toho, že máte problém s alkoholem – G.cz
Vyhledávání

8 znaků toho, že máte problém s alkoholem

Jako, kdo si dneska nedá sem tam pivo, víno nebo třeba tvrdý alkohol? To je v pořádku. Horší je, když se to s alkoholem začíná přehánět.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 6.5.2018, 11:08

Kde je hranice toho, když je popíjení ještě v pohodě a kdy už jste alkoholik? Můžete si dát kratší následující testík, abyste zjistili, jak jste na tom. Jak poznáte, že už jste alkoholik?

1. Snídaně

Jestliže si ke snídani dáte třeba cereálie, vajíčka nebo dejme tomu koblihu a tím to hasne, tak se radujte, nevypadá to, že byste měli problém s alkoholem. Pokud si místo cereálií loupnete pět lahváčů a zapijete to flaškou rulandu, mějte se na pozoru. Je možné, že jste alkoholik.

2. Práce

Pokud v práci tajně chlastáte na záchodě vodku anebo si každou půl hodinu dáte panáka becherovky na kuráž, zavání to alkoholismem. V případě, že chodíte do práce rovnou ožralí, abyste hladinku nemuseli dohánět přes den, tak se nad sebou zamyslete.

3. Rodina

V případě, že vám je padesát a nemáte manželku a ani děti, tak to je proto, že jste ošklivý debil, o kterého si žádná normální ženská neopře ani kolo. To je v pořádku.

Jestliže jste ale měli manželku a děti a už je nemáte, protože jste pravidelně prochlastali celou výplatu a když jste se vrátili z nálevny, tak jste je všechny v alkoholovém opojení zmlátili kabelem od rádia a oni od vás utekli, tak se připravte čelit realitě. Je zde možnost, že máte problém s alkoholem.

4. Spánek

Jestliže nedokážete usnout, aniž byste se motali a ideální ráno podle vás vypadá tak, že se probudíte poblití a s bolestí hlavy, jste zřejmě alkoholik.

5. Volnočasové aktivity

Jestliže ve volném čase rádi chlastáte na zahrádce anebo při luštění křížovek vyzunknete celou lahev Ferneta, mějte se na pozoru. Blíží se doba, kdy ke chlastání už ani ty křížovky potřebovat nebudete a bude vás naplňovat samotné popíjení.

6. Ještě jednou spánek

V případě, že několikrát do týdne spíte na záchytce, kde vám zřízenci již dávno nabídli tykačku a chodí vám tam pošta, tak jste alkoholik.

7. Přátelé

Jestliže se vaši přátelé pořád motají, není jim rozumět a několik z nich má cirhózu jater, tak to jsou alkoholici. Pokud se s nimi stýkáte, pořád se motáte, není vám rozumět a máte cirhózu jater, abyste zapadli do party, jste alkoholik.

8. Úmrtí

V případě, že jste zemřeli na následky dlouhodobého požívání velkého množství alkoholu, byli jste alkoholik.

Prošli jste testem? Gratulujeme. Dejte si na oslavu něco tvrdšího. Neprošli jste? Tak to si stejně dáte něco tvrdšího.

A TADY máte 12 druhů českého alkoholu, které vás úplně zresetují.

Podobné články

Doporučujeme

Další články