12 druhů českého alkoholu, které vás dokonale zresetují – G.cz
Vyhledávání

12 druhů českého alkoholu, které vás dokonale zresetují

Žádnou z těchto lahví si doma pyšně nevystavíte na krbovou římsu. Žádný z těchto nápojů si nedáte jen tak na chuť a na pohodu. Naopak: sáhnete po nich jen ve chvílích, kdy chcete nemilosrdně a tvrdě restartovat svůj mozek.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 21.2.2016, 12:50

Rum

Vzpomínka na dětství a dech vašeho strýčka. Tehdy vám ta vůně přišla záhadná, dnes už se vám jen hnusí. Ale stejně si jednou za čas dáte, protože ať EU říká cokoliv, tohle je prostě jediný a skutečný rum!

rum hradeczije.cz

Zelená

Koho proboha napadlo dělat chlast s větrovou příchutí? Je to sladké, pije se to jak limonáda, a najednou si před hospodou zvracíte na boty. Věděli jste, že tu chybu uděláte a přesto jste ji udělali znovu; zelená je prostě výsměchem evoluci.

zelená alkoholia.cz

Becherovka

Můžete si ji míchat s tonikem, jako když vám bylo sedmnáct. A nebo ji do sebe lámat panák za panákem neředěnou. Tak či tak vám ráno bude blbě, protože tohle nedokáže bez následků ustát ani Zeman.

becherovka kyiv.czechcentres.cz

Fernet

Když už v hospodě opravdu nevíte, co dál, vždycky na vás čeká jistota v podobě laku na rakve. Mají ho všude, v zahulených pajzlech i drahých barech. Je to hořké, ale přitom zvláštním způsobem konejšivé. Asi jako sama smrt.

fernet excaliburcity.com

Fernet Citrus

Málo alkoholu a hodně cukru, prostě drsnější ekvivalent Red Bulla. Pár citrusů vám spolehlivě dodá dost energie na to, abyste až do rána dělali kraviny, kterých budete později litovat. Možná i po zbytek života.

citrus wallpapers.fun4you.cz

Ďábelský krvesaj

Pít cokoliv ze zkumavek je kravina a všichni to víme už od laboratorních cvičení z chemie na střední škole. Svým názvem tahle směs ovocné šťávy a koření připomíná béčkové horory. A její následky budou v podobném duchu.

krvesaj

Myslivec

V ČSSR jsme měli socialismus s lidskou tváří - a nikdo pořádně nevěděl, co to je. Stará myslivecká je alkohol s lidskou tváří. Taky nikdo pořádně neví, z čeho je, ale když se pije, je s ní na rozdíl od luxusních značek taková ta přízemní zábava.

myslivec potraviny.de

Griotka

Sladkým pitím se v minulých dekádách ožíraly holky, a když pak téměř zvracely, hodně kluků je přesto chtělo přimět k sexu. Pokud se griotka používá v kombinaci s něčím, tak snad má smysl. Ale pít ji samotnou? Člověku se přímo dere na jazyk Bolkova hláška z Kurvahošigutntág: "Fuj, šak je to sladké jako hovno z nutrie!"

griotka alkoobchod.cz

Pražská vodka

Dá se pít, když k ní moc nečicháte. Ale ráno poznáte, že pít levnou vodku je stejný nesmysl jako pít levnou whisky. Brr. Prostě ne. Smiřme se s tím, že výbornou vodku umí udělat jen několik národů na světě a Češi mezi ně nepatří.

pražská potraviny.de

Božkov jablko

Berentzen a jeho slaďáky se na venkovských diskotékách staly takovým hitem, že se české kopie prostě musely objevit a tohle je jedna z nich. Nemá valný smysl to pít, ale možná si celkem levně pomůžete k zásunu.

jablko zbozi.cz

Vaječný koňak

Vajíčka jsou fajn. Koňak je super. Ale vaječný koňak je prostě přeslazené chemické zlo. Pokud už máte chuť si zaprasit, tak aspoň na úrovni: exkluzivní vaječňák si můžete vyrobit sami z rumu, vajíček, cukru a kondenzovaného mléka. Trvá to pár minut a výsledek vás dostane do nebe (pokud jste cukrovkáři, tak doslova).

vajecnak excaliburcity.com

Žitná

Přesně ten typ alkoholu, co můžete najít na chalupě ve skříni nebo při vyklízení sklepa. Otevřete ji ze zvědavosti, protože si uvědomíte, že jste žitnou vlastně ještě nikdy nepili. A pak pochopíte, proč už ji nikdy ani pít nechcete.

zitna la-vin.cz

A TADY máte 10 rozumných důvodů, proč pít alkohol.

Podobné články

Doporučujeme

Další články