8 zajímavých věcí vyrobených z bambusu – G.cz
Vyhledávání

8 zajímavých věcí vyrobených z bambusu

Tenhle úžasný materiál má tolik kladných vlastností, že se z něj dá udělat hromada věcí. I takové, které byste nečekali...

1. Helmy

vignette-bamboo-34 http://www.roof.fr Lehké, odolné a stylové. Ty, co jsou na trhu, mají veškeré potřebné certifikáty, takže vás skutečně ochrání. V prodeji je jich víc, za ty nejstylovější považujeme kusy od francouzských Roof nebo firmy Bogner. Nejde ale o levnou záležitost, taková helma vás bude stát víc než patnáct tisíc.  

2. Reproduktory

Front-copy http://ibamboospeaker.com Pokud chcete ekologický a stylový reproduktor pro svůj iPhone, co třeba iBamboo? Díky přirozené rezonanci funguje skvěle, jeho výroba nevytváří žádný průmyslový odpad a každý kousek je unikát.  

3. Pivo

8554879 bamboobeer.ca Pochází z Kanady a vzniká kombinací chmele a bambusu. Tento postup vymyslel teprve třicetiletý filipínský imigrant, jeho úspěch začal tím, že koupil bambusovou farmu v Ontariu a začal vyrábět eko-produkty. Potravinové doplňky, biopalivo, čaj a nakonec i pivo, které má od kanadské komise pro alkoholické nápoje označení prémiový ležák.  

4. Jehly do gramofonu

DopedNeedles http://homepage.ntlworld.com Pokud si nechcete poškrábat svou drahocennou gramodesku, vykašlete se na kovové jehly a zkuste ty přírodní z bambusu. Opotřebovávají se, takže musíte z drážek jemně odstranit jejich zbytky, ale  nehrozí, že vám desku rozrýpou jako pluh.  

5. Jízdní kola

Bamboo-MTB http://www.calfeedesign.com Pevnost a nízká hmotnost - na jízdní kolo ideální vlastnosti. Skoro se divíme, že se někdo patlá s rámy z uhlíkového kompozitu nebo exotických slitin, bambus roste rychlostí až metr za den. Počkáte si pár dní a vyroste vám materiál na další kolo.  

6. Šaty

bamboo-u-t-shirt http://www.best-tshirts-ever.com Z bambusu se vyrábí trička, ponožky i spodky. Tento materiál odvádí pot lépe než bavlna, je prodyšný, příjemný na tělo a také má antibakteriální složky, takže nezačne páchnout po chvilce nošení.  Pokud vás čeká náročný den a nechcete smrdět jako zvíře, zkuste je a nebudete nosit nic jiného. Ozkoušeno.  

7. Klávesnice a myši

iZen_Bamboo_Wireless_Desktop_Keyboard_front_JWEdit_grande http://www.izenbamboo.com/ Jako příklad dobrého nápadu. Jsou to věci, na které dost často saháte a pokud vás štve plast, můžete mít tenhle zajímavý a hezký materiál. Obě tyto věci jsou vyrobeny ručně a samozřejmě se dají na konci své životnosti ekologicky zlikvidovat. Připojují se bezdrátově.  

8. Lopatky větrných turbín

turbines3 http://tunza.eco-generation.org V současné době se s nimi experimentuje, sice se kvůli svým vlastnostem točí pomaleji než klasické lopatky větrných elektráren, ale nižší výkon vyrovnávají jejích nízké výrobní náklady. Zvlášť v Číně mají prý velkou budoucnost, tamním farmářům dají práci i elektřinu. Samotný nápad pochází od indických vývojářů.  

Bonus: Proč je bambus úžasný?

Není to dřevo, ale dřevnatá tráva. Největší druhy mohou mít přes čtyřicet metrů. Je antibakteriální a odolný houbám, také hypoalergenní. Je stoprocentně biologicky odbouratelný a některé jeho druhy mají podobnou pevnost jako ocel. A také chutná pandám. Giant-Panda-Eating-Bamboo www.panpanbamboo.com  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články