8 vyloženě divných restaurací – G.cz
Vyhledávání

8 vyloženě divných restaurací

Chcete se najíst o samotě? Chcete se najíst nazí nebo s rakví vaší babičky vedle stolu? Michelinské hvězdičky už jsou nuda. Opravdové gastrozážitky totiž číhají jinde.

Václav Rybář
Václav Rybář 25.6.2014, 20:09

1. Drž hubu a jez!

a98995_dinning_1-silent Vzpomínáte s láskou na mantru přísné učitelky z mateřinky, že při jídle se nemluví? Určitě vám sedne restaurace Eat v newyorském Brooklynu. Majitel Nicholas Nauman se po návratu z buddhistického kláštera rozhodl jednou měsíčně uspořádat večeři, při níž nesmíte promluvit jediné slovo.  

2. Nudistické menu

a98995_dinning_2-naked Na Manhattanu najdete úplně všechno. Výjimkou není ani restaurace, v níž aktivista John Ordover jednou měsíčně pořádá nahé gastroorgie. Hosté přijdou, svléknou se a pustí se do připraveného tříchodového menu. Pokud se stydíte, musíte hledat nějaký dražší sushi podnik, kde se najíte přímo z nahé modelky. Že to existuje jenom ve filmech? Když máte dost peněz, můžete si to dopřát i v reálu.  

3. Urážky místo dezertu

a98995_dinning_3-insullts Dick's Last Resort je malý řetězec amerických restaurací, který proslul nevychovaným a nepříjemným personálem. Ten je cvičen k tomu, aby urážel hosty a házel po nich ubrousky. Zákazníci navíc dostávají ošklivé a urážlivé papírové klobouky. Varianta stravování pro masochisty nebo pro expaty z východní Evropy, kterým se stýská po socialistickém standardu obsluhy. U nás něco vzdáleně podobného nabízejí Dětenice, tady se ale nemluví středověkým dialektem. Tady vám prostě personál řekne, co si vás opravdu myslí. A očekává za to dýško!  

4. Alenka v říši talířů

a98995_dinning_4-alice-in-wonderland Japonsko je zvláštní země a tenhle podnik patří ještě k těm normálnějším. Restaurace inspirovaná románem Lewise Carrolla Alenka v říši divů nabízí třeba servírky v kostýmech Alenky, králičí noru a další propriety. Jen se nedivte, až uvnitř kromě dětí potkáte padesátileté japonské džentlmeny.  

5. Rakvičky mezi rakvemi

a98995_dinning_5-grave Tady je skutečně mrtvo. Tahle indická restaurace jménem Nová šťastná restaurace je postavena na místě starého muslimského hřbitova. Majitel Krishtan Kutti se rozhodl, že rakve nechá i s nebožtíky zakopané v zemi, protože mu jeho svědomí nedovolí je přesouvat. Rakve zůstávají, hosté chodí a byznys prý vzkvétá.  

6. U stolu v opeře

a98995_dinning_6-singing Ve francouzském podniku Bel Canto si užijete exkluzivní gastronomii s operní vložkou. Vynikající pianista a profesionální operní zpěvačky vystřihnou během večeře hudební číslo nebo zapějí serenádu vaší milé. Pro lidi bez hudebního sluchu jde spíš o otravu, ale pokud potřebujete k zažívání kvalitní kulturu, tady se vám bude líbit.  

7. Stůl pro jednoho

a98995_dinning_8-alone V restauraci Eenmaal existuje pouze jedna varianta stolování – půlstůl a u něj pouze jedna židle. Majitelka to chápe částečně jako sociální experiment, částečně jako prolomení tabu: večeřet o samotě prostě není žádná ostuda.  

8. Pop-up restaurace: teď, nebo nikdy

a98995_dinning_10-pop-out Fenomén pop-up restaurací či klubů se dostal už i do Prahy. Je to "undergroundový" koncept, který ignoruje klasické postupy, úřady a hygienické standardy tím, že jde o zážitek na jeden večer: a pak už je podnik zas někde jinde, protože se vynořil jen pro jediný okamžik. Výjimkou nejsou hvězdní kuchaři, originální místa (opuštěné továrny) a netradiční gastronomie. Více najdete tady: http://forbiddentaste.com  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články