fb pixel 8 vychytaných food aplikací pro mlsné jazyky a šikovné kuchtíky – G.cz
Vyhledávání

8 vychytaných food aplikací pro mlsné jazyky a šikovné kuchtíky

Když už bez toho telefonu nemůžeme žít, spojme ho s tím, co k životu potřebujeme nejvíce – a to s jídlem.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 25.8.2015, 13:50

Mějte tu nejmilejší součást svého života pořád blízko sebe a s sebou. Protože už bez chytrých telefonů dnes nedáme ani ránu, vybrali jsme vám pár zajímavých aplikací o jídle a stravování, které dozajista každý z vás ocení. Léto pomalu končí a chce to trochu změnit životní styl. Jestli k lepšímu, to už bude záviset jen na vás.

1. Zomato

Původně lunchtime přešel pod tzv. Zomato, které sice názvem nijak vaši představivost nelechtá, ale funkce se nezměnila. Najde ve vašem okolí blízká restaurační zařízení, postupem času si můžete sami vytvářet seznam svých oblíbených podniků, a pokud zveřejňují polední menu, víte, na co vyrazit a kolik vás to bude stát. K dispozici jsou vám stále fotky, recenze a hodnocení podniků. Je to klasa. Pokud běháte bezradně po městě a nevíte coby, Zomato je jedna z těch aplikací, které se vám budou dozajista hodit.

2. Stravovací deník

Spíš než striktní návod byste měli tuhle appku brát s odstupem, jako malý experiment. Stravovací deník vám kontroluje příjem potravin za jeden den – samozřejmě, že do něj musíte vše co sníte poctivě zaznamenávat. Aplikace by vám měla zabránit zbytečně se nacpávat. V její databázi jsou tisíce potravin, má jednoduchý vzhled, uživatelsky je velmi příjemná a dokonce vás upozorňuje, abyste si jídla pravidelně zapisovali. Jako pokus o změnu to zní celkem slibně, navíc je zcela zdarma ke stažení.

3. Studentská kuchařka

Tahle aplikace oslavuje jídelníček „z nouze ctnost“. Všichni ale občas máme problém dožít konec měsíce, a tak se osvědčené studentské prasárničky doopravdy hodí. Studentská kuchařka je databáze receptů všech těch nechutných rychlovek, od kterých jsme si přes prázdniny ulehčeně oddechli díky vynikající kuchyni od mamči a babči. Recepty si po načtení můžete procházet i offline, jsou k nim doprovodné fotky a můžete si je spravovat do složky oblíbených. Jednoduché, účelné, rychlost sama. Aplikace sice stojí 49,- Kč (je to přeci jen studentský projekt), ale za ty prachy to oceníte.

4. Sezónní recepty Apetitu

Stylová, oproti výše uvedeným profesionálně vyhlížející aplikace, která podle aktuální sezóny nabízí řadu užitečných a pěkných receptů. Velkým plusem jsou krásné fotky a také to, že je narozdíl od Studentské kuchařky zdarma. V rámci aplikace si k receptům můžete psát své vlastní poznámky a je vám k dispozici i Nákupní košík – pomůže vám pro vybraný recept nakoupit potraviny. Tahle appka je pro kuchařinky skvěle vymazlená.

5. Tesco potraviny

Občas nastanou situace, kdy z domu nemůžete vytáhnout paty – spaluje vás nemoc nebo musíte nutně ohlídat děti. V tom případě byste nemuseli pohrdnout mobilní aplikací Tesca, s kterou si můžete objednat celý nákup a během chvilky ho mít u sebe doma. Tenhle servis poslední dobou u Tesca jen kvete a je stále oblíbenější. Předem je ale vhodné si ověřit, že bydlíte v dostupné lokalitě. Samotná aplikce je zdarma ke stažení.

6. Dáme jídlo!

Už proslavená rozvážková služba po mnoha městech České republiky stále slaví úspěch, tak proč ji nezmínit. Dáme jídlo má jednoduchou, přehlednou aplikaci, ze které si stejně jako na webu můžete vybrat z nabídek restaurací, objednat si jídlo a nadlábnout se v pohodlí svého domova. Některé rozvozy se platí v hotovosti, jiné si už můžete zaplatit z karty – a těch možností je stále víc. Aplikace je zdarma ke stažení.

7. Ordr

Nemůžeme nezmínit náš oblíbený rozvážkový servis Ordr, který prozatím bohužel funguje jen v centru Prahy, ale myšlenku má skvělou. Zajišťuje dovážku čerstvých obědů a večeří těm zbloudilým duším v kancelářích, které se nechtějí odtrhnout od práce a obíhat blízké restaurace. Na každý týden mají stanovený jídelníček – co den, to jiné jídlo (v aplikaci navíc uvidíte, jak vypadá, a chudé porce to nejsou). Sami si ho navíc vaří, neodebírají jej z restaurací jako Dáme jídlo. A kuchaře mají vážně dobrého. Samotná aplikace nic nestojí, objednávka samotného jídla stojí 130,- Kč i s dovozem. A jestli se vám to zdá málo, to právě ne. Ordr zaručuje, že u sebe budete mít jídlo nejhůř do deseti minut od objednání. Tak to stojí za zkoušku, ne?

A když jsme už u těch mobilů, TADY máte článek o pomalé smrti tlačítkových telefonů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články